• چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9611-5014-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

شهردار شیراز:

شهروندان و مسافران برای نوروز شیرازی چشم‌نواز را چشم‌براهند

شهردار شیراز تاکید کرد که شهروندان و مسافران انتظار دارند ایام نوروز شیرازی چشم‌نواز را شاهد باشند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری شیراز، حیدر اسکندرپور در بازدید از معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز، گفت: عملکرد معاونت خدمات شهری در حوزه های مختلف نظیر فضای سبز، پسماند، تخلفات و ... گویای رفتار و منش شهرداری است .

شهردار شیراز با بیان اینکه حوزه خدمات شهری به علت ارتباط مستقیم با شهروندان اهمیت بالایی دارد، گفت: کوچکترین اشتباه در این حوزه می تواند مشکل آفرین باشد. مجموعه شهرداری برای خدمت رسانی به مردم عمل می کند و اگر در مواردی نظیر رفع سد معبر، حفظ باغ‌ها و سایر حوزه‌ها با شهروندان تعارض دارد، این تعارض ناشی از مشکلات موجود در آیین نامه ها، نوع تعریف ماموریت و سایر موارد است .

وی با اشاره به اینکه محورهای اصلی شهر باید برای ایام نوروز، با اقداماتی همچون گلکاری های زیبا، نورپردازی و نصب المان های مناسب ساماندهی شود، تاکید کرد: به منظور کسب نتیجه بهتر باید برای محورهای اصلی گردشگر پذیر شهر شیراز مسئولی انتخاب شود تا با ارزیابی کمیت و کیفیت عملکرد، بهترین نتیجه را گرفت .

شهردار شیراز با بیان اینکه می توان با مدیریت منابع بهترین نتیجه را گرفت، گفت: در بسیاری از موارد با تغییر نگاه، برنامه ریزی و استفاده از متخصصین می توان سیمای شهر را با کمترین هزینه تغییر داد و آراسته کرد .

وی در ادامه با تاکید بر لزوم اجرای صحیح و علمی نورپردازی در سطح شهر افزود: نورپردازی یک تخصص ویژه و امری هنری است که با اجرای می توان فضایی متفاوت با زیبایی مطلوب را در سطح شهر به وجود آورد .

اسکندرپور با اشاره به مسئولیت اجتماعی شهرداری، گفت: شهرداری به عنوان متولی امور شهر نقش مهمی در خصوص کاهش آسیب های اجتماعی و حمایت از گروه های آسیب پذیرعلی الخصوص ساماندهی کودکان کار دارد و این مهم در بودجه سال های آینده شهرداری شیراز بیش از پیش دیده خواهد شد .

اسکندرپور در انتها افزود: من به عنوان یک فرد اصلاح طلب و منتخب شورای شهری اصلاح طلب سکاندار مدیریت شهری شیراز شده ام اما در انتخاب مدیران و اداره امور شهر به دنبال استفاده از افراد کارآمد، توانمند و پاسخگو ورای هر دیدگاهی هستم .

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز نیز گفت: به منظور بهبود منظر شهری کلانشهر شیراز با تأکید بر زیباسازیِ محورهای گردشگرپذیر در ایام نوروز کارگروه های متعددی با حضور اساتید برجسته تشکیل شده است .

محمدحسن‌پور با اشاره به ورود حجم بالای مسافرانی که در ایام پایانی سال و نوروز به شیراز سفر می‌کنند، قول داد که امسال مسافران و شهروندان نوروزی متفاوت را در شهر راز تجربه کنند.

حسن‌پور همچنین با اشاره به نقش شهرداری شیراز در کاهش آسیب های اجتماعی افزود: برای بهبود وضعیت بافت تاریخی در حوزه آسیب های اجتماعی، تا پیش از عید نوروز کارتن خواب ها و معتادین متجاهر از این بافت ارزشمند علی الخصوص محله سنگ سیاه جمع آوری و به دهکده سلامی منتقل می شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: