• پنجشنبه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5374-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بهره‌برداری از 15 پروژه‌ی برقی در شیراز/
شیراز روستای بی‌برق ندارد

به مناسبت دهه‌ی مبارک فجر، بهره‌برداری از 15 پروژه‌ی صنعت برق توسط شرکت توزیع برق شیراز و با حضور فرماندار شهرستان شیراز آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز پنجشنبه 19 بهمن در مراسم بهره‌برداری از پروژه‌های این شرکت، اعتبار هزینه شده برای اجرا و بهره‌برداری 15 پروژه‌ی آماده‌ی افتتاح را 355 میلیارد و 700 میلیون ریال اعلام کرد.

جلال زراعت پیشه با بیان اینکه در بخش پروژه‌های توسعه‌ای، بالغ بر 225 میلیارد ریال طرح آماده بهره‌برداری است؛  گفت: این پروژه‌ها شامل طرح‌های نیرورسانی با 150 میلیارد ریال اعتبار و با هدف تامین برق 15 هزار متقاضی در مناطق شهری، افتتاح طرح برق‌رسانی به چاه‌های کشاورزی 200 متقاضی با هدف تبدیل پمپ‌های دیزلی به برقی به ارز 30 میلیارد ریال و اجرای طرح نیرورسانی به متقاضیان روستایی است.

وی با تصریح اینکه هم‌اینک در گستره‌ی تحت مدیریت توزیع برق شیراز تمام روستاهای بالای 10 خانوار از نعمت روشنایی برخوردار است، گفت: طرح‌های نیرورسانی روستایی با هدف تقویت برق و افزایش پایداری شبکه و تامین برق مطمئن با 20 میلیارد ریال اعتبار اجرایی شده است.

زراعت‌پیشه نصب 600 کنتور هوشمند کشاورزی را از دیگر طرح‌هایی که امروز به بهره‌برداری رسید عنوان و اضافه کرد: هوشمندسازی شبکه از راه‌های مدیریت مصرف و  ارتقاء پایداری شبکه‌های توزیع برق است.

او همچنین با اشاره به طرح‌های مربوط به پایداری و امنیت شبکه‌ی توزیع برق که با صرف اعتبار 130 میلیارد ریالی اجرایی شده است، گفت: طرح افزایش پایداری و اصلاح شبکه‌ی توزیع برق فشار متوسط به میزان 50 کیلومتر با 40 میلیارد ریال اعتبار، یکی از پروژه‌های قابل بهره‌برداری است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز خاطرنشان کرد که اقدامات اصلاحی برای شبکه‌های موجود چاه‌های کشاورزی شامل تعویض پایه،‌ مقره، سیم و ... نیز با هدف تقویت پایداری و ارتقاء امنیت شبکه توزیع برق اجرایی شده است.

زراعت‌پیشه تاکید کرد که در اجرای طرح‌های اصلاح و نگهداری شبکه با استفاده از تکنولوژی خط گرم، بدون اعمال خاموشی، اقدامات تعمیری، تعویضی، اصلاحی و ... اجرا می‌شود و با استفاده از همین روش تاکنون بیش از 14 هزار عیب از نواقص شناسایی شده در شبکه برطرف شده است.

او با اشاره به اتمام بازدید و سرویس 890 پست زمینی و 200 پست هوایی، گفت: با اجرای برنامه‌های منظم بازدید از شبکه، تمام تجهیزات موجود قبل از آنکه عمر مفید آنان پایان یابد، در صورت نیاز تعویض یا تعمیر می‌شود.

زراعت‌پیشه با تصریح اینکه شرکت توزیع نیروی برق شیراز با صرف 15 میلیارد ریال اعتبار، زمینه‌ی افزایش اطمینان شبکه‌ و پیشگیری از وقوع بحران را فراهم کرده است، گفت: برای اصلاح و نگهداری بهتر شبکه‌های توزیع و ارتقاء کیفیت برق توزیع شده، تعویض 200 پایه‌ی فرسوده در دستور کار قرار گرفت و علاوه بر آن 80 کیلومتر از شبکه‌ی فشار ضعیف نیز بازسازی شده است.

او از صرف 12 میلیارد ریال برای تعویض پست‌های فرسوده در مناطق مختلف با هدف تقویت شبکه‌ی موجود خبر داد و گفت: اصلاح و روکش‌دار کردن جمپرها، تعویض کیوسک‌ها و جعبه‌های برق و پست‌های زمینی و هوایی و پایدارسازی و ایمن‌سازی این تجهیزات، از اقدامات موثر توزیع برق شیراز بوده است.

زراعت‌پیشه همچنین یکی از مهمترین طرح‌های آماده بهره‌برداری را نیروگاه‌های خورشیدی 100 کیلوواتی عنوان و اضافه کرد: این نیروگاه‌ها در پشت بام سوله‌ی یکی از مراکز تولیدی واقع در شهرک صنعتی شیراز و همچنین بر روی پشت بام واحدهای مسکونی تعدادی از مددجویان کمیته‌ی امداد، ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شیراز، تامین انرژی برق پایدار برای مشترک، صرفه‌جویی در هزینه‌های برق و بسترسازی برای کسب درآمد از محل فروش مازاد انرژی تولیدی به وزارت نیرو را از اهداف و مزایای این نیروگاه‌ها عنوان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: