• شنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-5574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس خبر داد:

پاكسازي محورهاي پر تردد فارس تا پيش از ايام نوروز

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس از پاكسازي و جمع‌آوري زباله‌هاي محورهاي پر تردد این استان تا پيش از ايام نوروز خبر داد و گفت: اين اقدام برای احترام به حقوق شهروندي در دستور كار قرار گرفته است .

به گزارش ايسنا منطقه‌ی فارس به نقل از اداره‌كل راهداري و حمل‌ونقل جاده‌اي فارس، علیرضا سیاهپور با اشاره به پاكسازي و جمع‌آوري زباله‌هاي حاشيه بزرگراه شيراز - مرودشت توسط راهداران افزود: اين مهم در راستای ارتقاي سطح آموزش فرهنگ ترافیک و ایمنی عبور و مرور و تلاش در جذب حداکثری مشارکت شهروندان در حفاظت از  محیط زیست جاده‌ای، طی برنامه‌ای از پیش تعیین شده انجام شد .

وي افزود: اين اقدام با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار فارس، فرماندار شیراز، مدیران ستادی راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای، راهداران، فعالان مردم‌نهاد در زمینه محیط زیست و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط از زباله پاکسازی و عملیات تجدید خط‌کشی در این محور انجام شد .

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس ادامه داد: اين استان با داشتن پتانسیل‌های عظیم گردشگری فرهنگی، تاریخی، مذهبی، همه ساله در ایام نوروز میزبان خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی است و با نزدیک شدن به نوروز ٩٧ مسووليت اجتماعي همه ما ايجاب مي‌كند در وهله اول به حقوق شهروندي خودمان احترام بگذاريم و سپس منظر شهر و استان مان را آنگونه كه زیبنده نام فارس است به نمايش بگذاريم .

سیاهپور خاطرنشان كرد: انتظار مي‌رود شهروندان و كاربران جاده‌اي در روزهاي پاياني سال، در اينگونه برنامه‌هاي اجتماعي مشاركت كنند و اگر اين امكان نيست حداقل بر اين بار نيفزايند و با آلوده نكردن حاشيه راه‌ها و محيط‌ها و اماكن عمومي، شهروندان فرهنگ‌ساز و مسئوليت‌پذيري باشند؛ چراكه فارس و شيراز از ديرباز مهد تمدن بوده و شايسته پاك‌ترين محيط‌ذ ها و زيباترين راه‌ها است .

وي با اشاره به مسیرهای پرتردد استان عنوان کرد: این فعالیت تا فرا رسیدن نوروز 97 هر جمعه در یکی از محورهای پرتردد استان اجرا می‌شود .

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای فارس در خصوص دستفروشان کنار راه‌ها نيز تأکید کرد: با افرادی که تحت هر عنوان به حریم راه‌ها تجاوز کنند، برخورد می‌شود اما با توجه به شرایط اقتصادی موجود و رسالت راهداری در خدمت به مردم و حفظ کرامت آن‌ها دستفروشان سیار به نقاط امن حاشیه راه که موجب خطرآفرینی نشوند هدایت می‌شوند تا از بروز تصادف و مزاحمت برای سایر کاربران جاد‌ه‌ای جلوگیری شود .

به گزارش ايسنا، در تمام محورهای پرتردد فارس شامل بیش از سه هزار و 400 کیلومتر راه اصلی و همچنین بیش از 16هزار کیلومتر راه فرعی و روستایی فعالیت‌های پاکسازی حاشیه راه‌ها، خط کشی، امحاء خط کشی‌های اضافی، شستشوی علایم اخطاری و انتظامی، ایمن‌سازی قوس‌ها و پیچ‌های دارای استعداد تصادف، پاکسازی دهانه پل‌ها و قنوها، تعویض تابلوهای فرسوده یا آسیب دیده، تعمیرگاردریل‌ها، تجهیز راهدارخانه‌ها جهت اسکان مسافران در راه مانده و خدماتی از این دست توسط راهداری و حمل‌و‌نقل جاده‌ای فارس اجرایی شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: