• جمعه ۴ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-773-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه‌ی شیراز:

گردانندگان امور باید اعتماد مردم را حفظ کنند/
توجه به اقتصاد مقاومتی در تصویب بودجه

امام جمعه‌ی شیراز گفت: در اسلام و تمام حکومت‌های الهی اعتماد حکومت به مردم و اعتماد مردم به حکومت یک اصل است و گردانندگان امور باید در حفظ آن تلاش کنند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه 4 اسفند شیراز با تصریح اینکه این اصول در حرمت انبیا و پیامبران وجود داشته و هیچ حکومتی نیامنده مگر اینکه این اصل در آن رعایت شده است،‌گفت: نگهداری این اصل بر عهده‌ی حکومت و نخبگان جامعه است و گردانندگان امور باید این اعتماد را حفظ کنند.

وی با تاکید براینکه حفظ اعتماد مردم به اشکال مختلف باید دنبال شود، رسیدگی به زندگی مردم، ترمیم اعتقادات آنان و پرهیز از دعوای بی مورد و بی جا با مردم را از راه‌های حفظ این اعتماد دانست.

خطیب جمعه‌ی شیراز با بیان اینکه منافقان،‌ بدگویان و عناصر مختلف همواره به فکر این بوده و هستند که رابطه‌ی مردم و حکومت را قطع کرده و کاری کنند مردم از حکومت جدا شوند، گفت: این موضوع امروز در سیاست‌های نفوذی آمریکا وجود دارد و در گذشته تاریخ هم چنین بوده است.

آیت‌الله ایمانی با اشاره به آیاتی از کلام خداوند در خصوص ویژگی جهنمیان، یکی از تاثیرگذار و خطرناک‌ترین این ویژگی‌ها را همراهی با اراذل و اوباش و انجام کارهایی که دیگران آن را انجام می‌دهند بدون توجه به اثرات آن دانست و این موضوع را خطری برای جامعه اسلامی از گذشته تاکنون برشمرد.

امام جمعه‌ی شیراز گفت: اینکه در اسلام به تهمت، غیبت، سوء ظن و ... توجه و در مورد آنها بحث شده این است که این موضوعات نظام جامعه را بر هم می‌زند و جامعه را از انسجام خارج کرده و به سمت بی بند و باری سوق می‌دهد.

آیت‌الله ایمانی در ادامه با اشاره به رخ‌دادهای شب شهادت حضرت فاطمه‌(س) در خیابان پاسداران تهران، گفت: ظاهر این حادثه کار دراویش بود اما این یک روی سکه به شمار می‌رود؛ عده‌ای منافق هستند که در چنین حوادثی حضور دارند؛ عده‌ای که نمی‌خواهند کشور دارای امنیت باشد و هر روز بهانه‌ای در می‌آورند و بلوایی برپا می‌کنند که این امنیت و آرامش را از بین ببرند.

او با تاکید بر لزوم محاکمه و مجازان عاملان ایجاد بلوا و شهادت نیروهای انتظامی و بسیجی، گفت: این افراد دل مومنان را شکستند و خانواده‌ها را به وحشت انداختند طبعا باید مجازات شوند و شکی در آن نیست.

خطیب جمعه‌ی شیراز ادامه داد: نکته دوم اینکه باید عمق قضیه برای مردم توضیح داده شده و تشریح شود، باید نقش منافقان و آمریکا در این ماجرا را بازگو کرد و نکته سوم اینکه باید از شهدای این حادثه تجلیل شود، این افراد شهدای امنیت شهری هستند.

او با تاکید بر لزوم قدردانی از نیروی انتظامی که با برنامه‌ریزی چنین حرکتی را جمع کرد، گفت: در هر صورت این حرکت، حرکتی نیست که ساده از آن عبور کنیم، مسئولان باید با دقت این مسائل را مورد توجه قرار دهند.

آیت‌الله ایمانی با اشاره به حادثه سقوط هواپیما در هفته‌ی گذشته، با بازماندگان این حادثه دلخراش تسلیت گفت.

خطیب جمعه‌ی شیراز همچنین به موضوع بودجه و ادامه‌ی بررسی آن در مجلس و دولت اشاره و به مسئولان توصیه کرد که در این بحث به اقتصاد مقاومتی توجه داشته و از اصول و پایه‌های اقتصاد مقاومتی غفلت نکنند.

آیت‌الله ایمانی گفت: به مسئولان تذکر می‌دهم که ما محرومانی داریم که نه عضو کمیته‌ی امداد هستند نه بهزیستی اما واقعا محروم هستند؛ باید به این افراد رسیدگی شود؛ باید فضای آرامش و راحتی را از طریق اشتغال ول شغل‌های سبک، برای این افراد فراهم کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: