• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

بزرگداشت روز مهندس و تجلیل از مهندسان پیشکسوت فارس

همزمان با 5 اسفند، روز مهندس، مراسمی در راستای بزرگداشت مقام مهندس و تجلیل از مهندسان پیشکسوت فارس از سوی سازمان نظام مهندسی فارس در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، رییس سازمان نظام مهندسی فارس شنبه 5 اسفند و مراسم بزرگداشت روز مهندس، سال 96 را سال چالش‌های فراوان برای این سازمان دانست.

غلامرضا نامورچی از آیین‌نامه کنترل ساختمان، بخش‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها و بیانیه‌های مرتبط با اصلاح لایحه‌ی کنترل ساختمان، بحث سازندگان ذیصلاح و ... به عنوان بخشی از چالش‌های ایجاد شده برای سازمان نظام مهندسی در سال 96 یاد و تمام این موارد را بر هم زننده آرامش آن سازمان ارزیابی کرد.

او با تصریح اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان سرمایه‌ای ملی و اجتماعی محسوب می‌شوند به بیان بخش‌های از اقدامات انجام شده در سال گذشته پرداخت و گفت: براساس آمار سال گذشته 5 هزار و 700 فارغ‌التحصیل در رشته‌های هفتگانه‌ی تحت پوشش این سازمان داشتیم که 3 هزار و 700 نفر از آنان یعنی 60 درصد فارغ‌التحصیلان، عضو سازمان نظام مهندسی شده‌اند.

نامورچی از این موضوع هم به‌عنوان فرصت، هم به‌‌عنوان چالش یاد و اضافه کرد: یکی از اقدامات و خدمات ارائه شده به اعضای سازمان، برنامه‌های آموزشی بوده است، به‌طوریکه سال گذشته با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان 223 سمینار و کلاس آموزشی برگزار و 45 هزار نفرساعت آموزش ارائه شد.

او با بیان اینکه آموزش‌ها شامل مباحث مختلف و مورد نیاز بوده است، به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت راه و شهرسازی و نظام مهندسی ایران برای رفع خلاء‌های آموزشی فار‌غ‌التحصیلان رشته‌های مختلف مهندسی اشاره کرد.

نامورچی با انتقاد از برخی اظهار نظرها در خصوص بروز مشکل در ساختمان‌های دولتی حین وقوع زلزله کرمانشاه، گفت: زمانیکه یک نماینده مجلس یا وزیر نمی‌داند که سازمان نظام مهندسی در احداث ساختمان‌های دولتی نقشی ندارد، نمی‌توان از سایر افراد انتظاری داشت.

رییس سازمان نظام مهندسی فارس در عین‌حال پذیرفت که تخلفاتی از سوی معدود مهندسان در این حوزه حادث می‌شود اما تاکید کرد که نباید این تخلفات را به تمام جامعه‌ی مهندسی و کل سازمان نظام مهندسی تعمیم داد.

نامورچی یکی از نیازهای اساسی امروز را نهادینه شدن این باور نزد آحاد مردم دانست که خدمات و اقدامات مهندسی یک سرمایه‌گذاری است، نه هزینه.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که کمتر بانوان مهندس عضو سازمان نظام مهندسی فارس حضور داشتند، ضمن قدردانی و تجلیل از خانواده‌ی مهندسانی که سال 96 فوت کرده بودند، از 6 پیشکسوت نظام مهندسی فارس قدردانی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: