• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-1274-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون استانداری فارس تاکید کرد:

استفاده از فکر فارغ‌التحصیلان دانشگاه برای ایجاد ارزش افزوده

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس اعتقاد دارد که باید از فکر و توان اندیشه‌ای فارغ التحصیلان دانشگاهی در بخش‌های مختلف برای ایجاد ارزش افزوده و رشد مبتنی بر آن استفاده مطلوب داشت.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، رحیمی شنبه 5 اسفند در مراسم بزرگداشت روز مهندس در شیراز گفت: امروز جهان توسعه یافته و غرب محصول فکر خود را به ما می‌فروشد و از این راه ارزش افزوده و درآمد ملی تولید می‌کند.

او با بیان اینکه تاکنون تمام تلاش‌ها معطوف به فروش محصولات خام نفتی و معدنی با هدف تامین هزینه‌های کشور بوده است، گفت: اگر امروز شمار زیادی فارغ‌التحصیل دانشگاهی داریم باید تلاش کنیم از فکر و اندیشه آنان برای ایجاد ارزش افزوده در بخش‌های مختلف استفاده کنیم.

به اعتقاد رحیمی نبود تعادل بین عرضه و تقاضا در بخش‌های کمی و کیفی تولید نیروی تحصیلکرده در حوزه‌ی مهندسی را از چالش‌های مهم کشور دانست و لزوم توجه به نیاز و تقاضا در این بخش تاکید کرد.

معاون عمرانی استانداری فارس نبود پذیرش مناسب از سوی مصرف کننده خدمات مهندسی از دیگر چالش‌های جدی در حوزه‌ی مهندسی است، گفت: برای حل این چالش نیازمند یک دیپلماسی عمومی هستیم که نقش نظام مهندسی ساختمان در آن بسیار پررنگ است.

رحیمی اعتقاد دارد که دولت و حاکمیت مجری قوانین مصوب مجلس است، گفت: از نمایندگان مجلس انتظار است که با در نظر گرفتن منافع عمومی جامعه و با تدوین و تصویب قوانینی شفاف در بخش‌های مختلف دولت را یاری کنند.

معاون استانداری فارس معتقد است که با استیضاح و حذف مشکلات حل نمی‌شود و باید با تدوین قوانین شفاف و کارآمد نقشه راه مناسبی برای همه دستگاه‌های اجرایی فراهم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: