• شنبه ۵ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-1114-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سخنگوی شورای شیراز خبر داد:

اجرای طرح سادا برای ساماندهی آسیب‌دیدگان اجتماعی

عضو و سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با توجه به نزدیک شدن ایام نوروز و به منظور زیبا سازی فضای شهری، طرح «سادا» ویژه آسیب دیدگان اجتماعی اجرایی می‌شود .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، علی ناصری شنبه 5 اسفند در یک کنفرانس خبری، از جمع آوری بیش از 9 هزار آسیب دیده شامل کودکان کار و خیابانی، معتادین متجاهر و متکدیان خبرداد و گفت: پس از شناسایی و جمع آوری و انتقال این افراد به اداره آسیب دیدگان اجتماعی، مشخصات افراد و سوابق آنها در نرم افزار سادا ثبت می‌شود .

ناصری با اشاره به اینکه 99 درصد از کودکان کار و خیابانی اتباع بیگانه هستند، گفت: با همکاری سازمان بهزیستی اقدام به اجرای طرح آموزش خانواده‌ها و کودکان به منظور آشنایی اتباع با فرهنگ، بهداشت و خطرات احتمالی موجود کردیم که این امر سبب کاهش 70 درصدی کودکان خیابانی شد .

وی از ساخت مرکز ماده 16 سلامی ویژه آقایان خبرداد و گفت: به منظور ساماندهی و سالم‌‌سازی بانوان معتاد متجاهر، مرکز قدیمی نگهداری آقایان، آماده سازی و مناسب سازی و برای بانوان استفاده می‌شود.

ناصری افزود براساس مصوبه شورای عالی اداری کشور، یازده دستگاه اجرایی شهر با همکاری یکدیگر باید اقدام به شناسایی افراد آسیب دیده کنند که براین اساس همکاری شهرداری و سازمان بهریستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) بسیار چشمگیر و مطلوب بوده است .

وی راه اندازی مددسرای مهربانی جهت افراد بی پناه غیرمعتاد، واگذاری ساختمان 2 طبقه به کودکان کار و خیابان، خدمات دندانپزشکی رایگان جهت بهبود یافتگان، شناسایی و معرفی کودکان کار بازمانده از تحصیل و معرفی به آموزش و پرورش و اشتغال بیش از 400 نفر از بهبودیافتگان را از اقدامات صورت گرفته در اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی عنوان کرد .

ناصری به برنامه شهرداری شیراز برای زیباسازی شهر اشاره و اضافه کرد: با توجه به زیباسازی فضای شهر و تعمیر تجهیزات شهری، شهرداری شیراز اقدام به تعمیر و نصب مجدد تابلوها و بنرهای شهرداری شیراز کرده است و به زودی تمام تابلوها با تجهیزات مناسب تر مستقر می‌شوند .

سخنگوی شورای شهر با اشاره به تشکیل کارگروه شهدای مدافع حرم از نصب تصاویر جمعی شهدا در 15 محله شیراز تا 25 اسفند خبر داد .

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری با اشاره به حضور و مشارکت فعال شهرداری شیراز در کنگره سرداران و 15 هزار شهید فارس، گفت: حفظ و صیانت از یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس در اولویت فعالیت‌های شهرداری و شورای اسلامی شیراز قرار دارد .

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر شیراز گفت: با تصویب شورای شهر، فاز نخست سرمایه گذاری 500 میلیارد تومان شهرداری شیراز آغاز شد .

وی با اشاره به اهمیت حمایت از سرمایه‌گذاران گفت: با ایجاد بستر مناسب و حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران داخلی و خارجی می توانیم در جهت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی گام موثری برداریم .

سخنگوی شورای اسلامی شهر گفت: با توجه به جایگاه شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت (ع) و جاذبه های گردشگری شهر، اولویت فعالیت های ما در آستانه سال جدید، بهینه‌سازی و ساماندهی ورودی های جاده ای و هوایی شهر است به گونه ای که درخور شهرراز باشد .

ناصری از تمدید یکساله برنامه توسعه پنج سال دوم شهر خبرداد و گفت: با توجه به تکمیل پروژه های عمرانی برنامه توسعه پنج ساله سوم از سال 98 آغاز می شود .

سخنگوی شورای اسلامی شهر گفت: بودجه سال 97 شهرداری شیراز 3210 میلیارد تومان تصویب شد و این بوجه نسبت به سال گذشته 4 درصد کاهش یافته است .

وی گفت: 247 پروژه برای سال جاری در نظر گرفته شده است که 74 درصد از بودجه به هزینه های عمرانی و 26 درصد به هزینه های جاری اختصاص یافته است .

عضو شورای اسلامی شهر گفت: در تصویب بودجه سال 97، به شهرداری اجازه داده شد تا سقف هزار میلیارد تومان برای خطوط 1 و 2 و 3 قطار شهری، مازاد بر سقف بودجه تصویب شده و نهصد میلیون دلار به صورت فاینانس برای خطوط 2 و 3 قطار شهری در نظر گرفته شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: