• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9612-184-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معرفی روستاهای هدف گردشگری شهرستان جهرم

عکس آرشیوی

فرماندار ویژه‌ی جهرم گفت: روستاهای هدف گردشگری جهرم با توجه به شاخص‌های مختلف مشخص شده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس علی‌رضا صحرائیان افزود: روستاهای برایجان، تادوان و گاره در بخش خفر، روستاهای دنیان در بخش کردیان و روستای بهجان نیز در بخش سیمکان با در نظر گرفتن شاخص‌های آب و هوایی، وجود مناطق طبیعی و دیدنی و صنایع دستی گوناگون به عنوان روستاهای هدف گردشگری این شهرستان شناخته شده‌اند .

وی افزود: معرفی روستاهای هدف گردشگری برای ایجاد رفاه بهتر گردشگران و شناخت آنان از محیط های تفریحی و گردشگری و صنایع دستی هر منطقه در شهرستان انجام شده است .

فرماندار جهرم با اشاره به اینکه از سال گذشته تاکنون عملیات بهسازی در ۶۴ روستای جهرم انجام شده است، گفت: برای بهسازی، آسفالت و سنگ‌فرش این روستاها تا کنون ۶۵۰ میلیارد ریال هزینه شده است .

صحرائیان با اشاره به فعالیت بنیاد مسکن در روستاهای هدف گردشگری نیز بیان کرد: عملیات بهسازی در ۲ روستای هدف گردشگری برایجان و گاره در بخش خفر با برنامه‌‌ریزی جلب گردشگر در حال انجام است و با نصب المان‌های گردشگری و احیای آثار باستانی، ضمن جلب گردشگر زمینه‌ی اشتغال پایدار برای مردم این مناطق نیز مهیا می‌شود .

فرماندار ویژه‌ی جهرم گفت: این بهسازی‌ها به نحوی پیش می‌رود که اقتصاد روستاهای هدف گردشگری تقویت و به ماندگاری مردم در این روستاها کمک شود .

صحرائیان گفت: اداره‌ی میراث فرهنگی، گردشگری و‌ صنایع دستی جهرم با همکاری اداره‌های دیگر، زمینه‌ی ورود و استقرار گردشگران و بازدید از مناطق مختلف در این روستاها را برای گردشگران فراهم کرده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: