• دوشنبه ۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-2514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو شورای شهر شیراز:

طرح ساماندهی باغ‌های قصردشت شیراز بازنگری شود

عضو شورای اسلامی شهر شیراز خواستار بازنگری در طرح ساماندهی باغ‌های قصردشت شیراز در راستای حفاظت و صیانت بهتر از این عرصه‌های ارزشمند شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس سیروس پاکفطرت در نطق قبل از دستور خود در جلسه‌ی علنی شورای اسلامی شهر شیراز، تاکید کرد که بازنگری در طرح ساماندهی باغ‌های قصردشت با توجه به نقش این باغ‌ها در ابعاد گردشگری، زیست‌محیطی و میراثی، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

او اعتقاد دارد که نگاه سوداگرایانه و کاسب‌کارانه به باغ‌های قصردشت شیراز طی دهه‌های گذشته تاکنون منجر به کاهش وسعت باغ‌ها شده است و این روند بدون دخالت و مدیریت قاطعانه و اهتمام همه‌جانبه به سمتی می‌رود که آیندگان مسئولان شورا و شهرداری را ملامت خواهند کرد.

پاکفطرت با اشاره به مصوبه شورای عالی شهرسازی در خصوص حفاظت از باغ‌های قصردشت و تقسیم این عرصه به گروه‌های مختلف، گفت: براساس این مصوبه هرگونه تفکیک، تغییر کاربری و ساخت و ساز در باغ‌های گروه یک که وسعتی قریب به 770 هکتار دارد ممنوع است و این عرصه در اولویت تملک قرار دارد.

او افزود: باغ‌های گروه‌ 2 شامل 220 هکتار عرصه‌ی باغی است که می‌توان در آنها طرح‌های گردشگری با ضوابطی خاص در بخش‌های تعریف شده در آن اجرا کرد.

پاکفطرت تشکیلات کنونی ستاد باغ‌های شهرداری شیراز را پاسخگوی اهداف و تکالیف تعیین شده در طرح ساماندهی مصوب ندانست و خواستار تقویت و افزایش نیروی انسانی متخصص و کارآمد، تشکیل یگان ویژه با اکیپ‌های خودرویی برای جلوگیری از تخریب و تخلف در باغ‌ها و ارتقاء سطح ستاد باغات به سازمان حفظ و نگهداری و توسعه‌ی باغ‌های قصردشت یا حتی تاسیس شهرداری منطقه‌ی باغ‌ها شد.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین با بیان اینکه زمان ساخت زندان عادل آباد شیراز به سال 48 یعنی قریب به نیم قرن قبل باز می‌گردد، گفت: این محل که در زمان احداث بیرون از شهر بود اکنون در منطقه‌ای 100 درصد تجاری و مسکونی قرار دارد و زمینه‌ساز نارضایتی شهروندان و کسبه شده است.

پاکفطرت با اشاره به بروز مشکلات امنیتی برای زندان و مردم، گفت: زندان عادل آباد 8 هکتار مساحت و 6 هکتار زیربنا دارد که برای زندان نامطلوب و برای شهرداری و محیط شهری مفید است.

عضو شورای شیراز با اشاره به لزوم انتقال زندان عادل آباد به خارج از شیراز، از آمادگی مسئولان زندان برای تهاتر با شهرداری و آغاز احداث زندان در محدوده‌ی ظفرآباد، خارج از شیراز، خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: