• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-2974-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس تاکید کرد:

توزیع پول مشروط به تحقق اشتغال باشد

استاندار فارس گفت: حاضر هستم به واسطه جذب نشدن اعتبارات اشتغال بازخواست شویم اما توزیع پول بدون تحقق اهداف اشتغال انجام نشود؛  بنا نیست پول توزیع کنیم بلکه بنا داریم که پول در اختیار افراد اهل قرار دهیم که اشتغال ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، اسماعیل تبادار یکشنبه 13 اسفند در جلسه‌ی شورای اشتغال استان فارس با تصریح اینکه در رابطه با اشتغال و ضرورت آن صحبت کرده‌ و تاکید داشتیم که با همت جمعی در ابعاد مختلف زمینه‌ی اشتغال موثر فراهم شود، به جلسه‌ی اخیر استانداران با رییس جمهور و مباحث طرح شده در این جلسه پرداخت و گفت: رییس جمهور تاکید دارند که باید در بحث اشتغال روستایی حتما تا پایان تیرماه مبلغ 11 میلیارد مصوب شده، جذب و به بانک‌ها ارجاع شود.

استاندار فارس با تاکید براینکه برای تمام استان‌ها موضوع تکلیف شده است، گفت: هم در جلسات قبل هم در این جلسه به ارائه دهنده و تایید کننده و بانک‌های عامل تاکید داشته و دارم که باید دقت کنیم به اینکه بناست این اعتبارات به شغل پایدار تبدیل شده و رونق اقتصادی در ابعاد مختلف ایجاد کند؛ بنای توزیع اعتبار بدون فراهم کردن اشتغال نداریم.

او تصریح کرد: حاضریم برای اینکه اعتبارات را جذب نکرده‌ایم بازخواست شویم و تاوان آن را می‌پذیریم؛ اما از توزیع پول بدون ایجاد اشتغال پرهیز کنیم.

استاندار فارس در عین‌حال گفت: البته این بهانه برای جذب نشدن اعتبارات نشود، از تمام دست‌اندرکاران اعم از کارگروه‌ها، فرمانداران و سازمان‌ها و نهادها و ... انتظار داریم که نه تنها سهم استانی که از سهم کشوری هم بهره‌گرفته شود اما تمام تلاش به خرج بگیریم که اعتبارات برای اشتغال هزینه شود.

تبادار با بیان اینکه اعتبارات را باید مرحله‌ای در دستور کار قرار دهیم تا مطمئن شویم براساس سیاست‌ها موضوع اجرایی شود؛ البته هر رفتاری در این ارتباط باید اجرایی بوده و برای آن توجه وجود داشته باشد؛ باید معیاری برای پذیرفتن یا نپذیرفتن طرح یا طرح‌ها وجود داشته باشد.

استاندار فارس همچنین خطاب به بانک‌های عامل توصیه و تاکید کرد که براساس پیش‌بینی‌ها اعتبارات حداکثر ظرف یکماه به طرح‌های معرفی شده، پرداخت شود.

تبادار گفت: برای اینکه فارس جزو استان‌هایی باشد که براساس موازین و با مد نظر قرار دادن مطالب گفته شده، در جذب اعتبارات و ایجاد اشتغال مناسب، در کشور پیشتاز شود.

به گزارش ایسنا، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس نیز تعداد درخواست‌های وصول شده را 9 هزار و 995 درخواست اعلام و اضافه کرد: از این تعداد 3 هزار و 538 طرح بررسی شده است.

سهراب مختاری اضافه کرد: از نظر کمیته‌ی فنی شهرستان‌ها یک هزار و 993 طرح مورد تایید بوده و از نظر دستگاه‌های اجرایی و کمیته‌ی فنی استان فارس، یک هزار و 8 طرح مورد تایید است.

مختاری تاکید کرد که این تعداد طرح برای ارائه به شورای اشتغال استان و تصویب آماده شده که 6 طرح از این تعداد به شکل نمادین در این جلسه معرفی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: