• یکشنبه ۱۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-3714-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سخنگوی شورای شیراز مطرح کرد:

ایجاد خط اتوبوس هوایی در شیراز

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مطالعه برای امکان احداث خط اتوبوس هوایی در شمالغرب شیراز با توجه به به مزیت‌های این شیوه‌ی حمل و نقلی اجرایی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس علی ناصری یکشنبه 13 اسفند در جلسه‌ی کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورا با مسئولان شهرداری منطقه‌ی 6 شیراز، گفت: یکی از راهکارهای مهم در توسعه‌ی حمل و نقل عمومی درون‌شهری، استفاده از اتوبوس هوایی است.

او در خصوص مزیت‌های این روش اضافه کرد: اجرایی شدن طرح طی مدت 12 تا 14 ماه، سرعت مناسب، هزینه‌ی پایین احداث، کمک به کاهش آلودگی، ظرفیت بالای جابه‌جایی مسافر و ... از مزیت‌های اتوبوس هوایی است.

ناصری با بیان اینکه طول عمر اتوبوس هوایی حدود 17 میلیون کیلومتر است، گفت: اجرای این پروژه امکان جابه‌جایی 15 هزار مسافر در روز را ایجاد خواهد کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به پیش‌بینی اجرای خط اتوبوس هوایی در محدوده‌ی پل معالی‌آباد و ایستگاه راه‌آهن شیراز، گفت: رایزنی‌هایی با فاینانسر موجود و سرمایه‌گذار انجام شده است؛ این آمادگی وجود دارد که اولین اتوبوس هوایی در شیراز به‌عنوان یکی از کلانشهرهای کشور، راه‌اندازی شود.

او همچنین به برگزاری جلسه‌ی هیئت رییسه شوراهای کلان‌شهرهای کشور در مشهد اشاره و اضافه کرد: در این جلسه مسائل مد نظر در قالب کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار گرفت.

ناصری خاطرنشان کرد که جلسه‌ی بعدی اعضای هیئت رییسه شوراهای کلانشهرهای کشور بهار سال 97 به میزبانی شیراز برگزار خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: