• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل روستایی و شوراهای فارس عنوان کرد:

حضور پررنگ فارس در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور

مدیرکل روستایی و شوراهای استانداری فارس از حضور موفق این استان در نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر تهران خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، سید کمال پاکفطرت چهارشنبه 16 اسفند در جمع خبرنگاران گفت: در سومین دوره‌ی نمایشگاه‌ توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور که از روز گذشته و با حضور دکتر جهانگیری معاون اول محترم ریاست‌جمهوری افتتاح شد، حضوری پررنگ دارد.

پاک‌فطرت گفت: فارس به لحاظ ظرفیت‌های مختلف تولیدی، گردشگری و اجتماعی در حوزه‌ی روستاییان و عشایر، دارای توانمندی‌های منحصر به‌فردی است که بخشی از این استعدادها و ظرفیت‌ها در نمایشگاه تهران ارائه شده است.

او با بیان اینکه فارس بزرگترین غرفه‌ را در این نمایشگاه دارد، گفت: بحمدالله روستاییان و عشایر 29 شهرستان استان فارس، در این دوره از نمایشگاه حضور یافته و توانمندی‌های خود را در حوزه‌های صنایع‌دستی، گردشگری و بومگردی، محصولات کشاورزی و دامی و زراعی و ... را عرضه کرده‌اند.

پاک‌فطرت با اشاره به حضور و بازدید شخصیت‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی از این نمایشگاه، گفت: خانم زهرا گرامی، یکی از شخصیت‌های برجسته در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و زنان به همراه خانم دستغیب مدیرکل امور بانوان استانداری فارس از غرفه‌ی فارس بازدید کرد و از نزدیک با دست‌آوردها، توانمندی‌ها و تولیدات روستاییان و عشایر استان آشنا شد.

او با بیان اینکه حضور گرامی در این نمایشگاه، نشان از توجه جدی فعالان فرهنگی و اجتماعی و حوزه‌ی زنان به ظرفیت‌های عشایر و روستاییان است، گفت: زنان در جوامع روستایی و عشایر، سهم مهم و بسیار اثرگذاری در تولید و رونق اقتصادی داشته و دارند.

پاکفطرت همچنین از حضور و بازدید فرمانداران شهرستان‌های استان فارس از این نمایشگاه خبر داد و تاکید کرد که این موضوع در ایجاد روحیه‌ی مضاعف در روستاییان و عشایر شرکت کننده، تاثیر بسیار مثبتی داشته و دارد.

مدیرکل روستایی و عشایر استانداری فارس خاطرنشان کرد: جوامع روستایی و عشایری با ایفای نقش بارز در تولید محصولات کشاورزی و دامی، مسئولیت خطیر حفظ امنیت غذایی کشور را عهده دار است؛ بهره‌مندی درست از استعدادها و ظرفیت‌های متنوع بالقوه روستاییان و عشایر و کمک به ارتقاء پتانسیل‌های بالفعل فعالان این جامعه، بی‌تردید از کارآمدترین ابزارها برای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.

پاک‌فطرت تاکید کرد که اداره کل روستایی و شوراهای استانداری فارس برنامه‌های جدی برای رونق اقتصادی در جوامع روستایی و عشایری دارد، گفت: یکی از برنامه‌های اثر گذار، موضوع تسهیلات اشتغال در این بخش است که فارس قدم‌های خوبی را برداشته و قطعا سال آینده اثرات آن مشاهده خواهد شد.

به گزارش ایسنا، سومین نمایشگاه توانمندی‌های روستاییان و عشایر کشور، از 15 اسفند در تهران آغاز به‌کار کرده است و تا 18 اسفند دایر خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: