• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر کل راه و شهرسازی فارس:

راه و شهرسازی فارس سالانه 300 پرونده در محاکم قضایی دارد

مدیر کل راه و شهرسازی فارس گفت: سالانه و با توجه به وضعیت و ارزش زمین و املاک در فارس، حدود 300 پرونده‌ دعاوی در محاکم قضایی تشکیل می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از راه و شهرسازی فارس، فیروز تکاور در همایش آموزش حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن که در شیراز برگزار شد، گفت: در کشور 45 هزار پرونده حقوقی مربوط به راه و شهرسازی وجود دارد که سهم میانگین هر اداره کل، 1500 پرونده است.

او با تصریح اینکه دفاع از حقوق دولت و بیت المال مستلزم اشراف به قوانین و آموزشهای به روز حقوقی است، گفت: اگر کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند آموزش‌های لازم را طی کنند می‌توانند دفاع قابل قبولی از حقوق بیت‌المال و دولت داشته باشند.

مدیر کل حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن نیز گفت: در واقع آنچه که وظیفه سازمان ملی زمین و مسکن و استان‌ها بوده و باید نظارت جدی بر آن داشته باشیم، صیانت از زمین‌های محدود و حریم شهرها است.

غلامعباس نظرخواهی تصریح کرد: ارزش ریالی یک متر مربع زمین در محدوده و حریم شهرها به این دلیل است که قابلیت کاربردی و قابلیت استفاده‌های مختلف دارد و قابل قیاس با قیمت اراضی خارج از حریم نیست.

او با اشاره به ارزشمند بودن زمین، گفت: با توجه به برنامه ریزی انجام شده، 7 هزار و 300 فقره پرونده در کشور باید تعیین تکلیف می‌شد که تا پایان بهمن تکلیف هفت هزار فقره پرونده تعیین شد و امیدواریم که تا پایان سال 300 پرونده دیگر نیز تعیین تکلیف شود.

مدیر کل حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه با تعیین تکلیف 7 هزار پرونده، امکان صیانت از 8 هزار و 800 هکتار زمین در کشور فراهم شد، گفت: در بحث رفع تصرف زمین‌های محدوده حریم و حریم شهرها امسال برای تعیین تکلیف 2 هزار قطعه طرح دعوا کرده‌ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: