• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-1973-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس کل دادگستری استان فارس خبر داد:

آزادی 1254 زندانی در فارس تا آذر ماه 96 توسط شوراهای حل اختلاف

رئیس کل دادگستری استان فارس با تاثیرگذار دانستن اقدامات شوراهای حل اختلاف، خاطرنشان کرد که تا آذرماه امسال زمینه آزادی 1254 زندانی توسط این شوراها در فارس فراهم شده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس علی القاصی‌مهر در آئین معارفه مسئول حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف استان فارس با اشاره به وظایف خطیر مجموعه حفاظت و اطلاعات هنر این مجموعه را صیانت و حفظ حریم مجموعه و پیشگیری از شکل گیری هرگونه انحراف دانست .

او در این نشست که با حضور درویشی مدیر کل حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف کشور برگزار شد با بیان این که امروز شوراهای حل اختلاف یک نهاد تثبیت شده و بخشی از تشکیلات قوه قضائیه است، گفت: به لحاظ ساختاری مجموعه شوراهای حل اختلاف بخشی از مجموعه دستگاه قضایی در ارائه خدمت به مردم هستند .

وی هدف از تشکیل این نهاد را توسعه فرهنگ اسلامی و سنت پسندیده صلح و سازش و اصلاح ذات البین ارزیابی کرد و افزود:علاوه بر این شوراهای حل اختلاف رسالت کاستن از بار رسیدگی به بخشی از پرونده های وارده به دستگاه قضایی را به عهده دارند که این امر با گسترش صلاحیت شوراهای حل اختلاف بیش از پیش توسعه یافته است .

القاصی لزوم توجه به امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و نیروی انسانی این شوراها را یادآور شد و آسیب شناسی مشکلات و رفع موانع و افزایش کیفیت خدمات رسانی این نهاد را زمینه ساز افزایش اعتماد مردم دانست و گفت: شوراها با پشتیبانی کامل ظرفیت رفع منازعات در بخش های گوناگون و صلاحیت های تعریف شده را دارند .

رئیس کل دادگستری فارس یکی از مشکلات عمده شوراهای حل اختلاف را فضای فیزیکی دانست و افزود: در استان فارس علی رغم کمبودهای فراوان تلاش کرده ایم فضای فیزیکی مناسبی برای شوراها تامین کنیم اگرچه در برخی حوزه‌های قضایی با مشکلات عدیده‌ای مواجه‌ایم که این ضعف در کیفیت و مقبولیت و اثر تصمیمات اتخاذ شده تاثیر مستقیم دارد.

او اتصال شوراهای حل اختلاف فارس به شبکه ملی عدالت را یکی از اقدامات مهم در راستای ارائه بهتر خدمات قضایی در شوراهای حل اختلاف دانست و تصریح کرد: پیوستن شوراها به این سیستم جامع هزینه های زیادی را به همراه داشت اما اثرات مثبت بر جای گذاشته است که عمده آن سرعت در انجام امور است.

رئیس کل دادگستری فارس تصریح کرد: نظارت بر زندانیان شوراهای حل اختلاف و زمینه سازی برای آزاد سازی آنان را از عمده ترین اقدامات استان در حوزه شوراهای حل اختلاف خواند و افزود: در همین راستا تا آذرماه امسال زمینه 1254 نفر از زندانیان شوراهای حل اختلاف با استفاده از ظرفیت های مصالحه، ستاد دیه، انجمن حمایت و خیرین استان فراهم شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: