• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-2073-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معرفی مسئول حفاظت اطلاعات شوراهای حل اختلاف فارس

طی مراسمی مسئول حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف استان فارس معرفی شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی دادگستری فارس، طی مراسمی حجت‌الاسلام والمسلمین توانی بلیانی به‌عنوان مسئول حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف استان فارس معرفی شد.

مدیرکل حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف کشور در این مراسم، یکی از عوامل اصلی در هر سازمان و نهادی را نیروی انسانی متخصص و متهد دانست و تاکید کرد که در منابع دینی ما شرایط،‌اوصاف و ویژگی‌های مدیران و کارگزاران مشخص شده است.

درویشی گفت: برای انتخاب افراد و کارگزان نظام اسلامی باید به  اصالت و شایستگی خانوادگی، تعهد و توانایی افراد توجه و دقت کرد.

دادیار دادسرای انتظامی قضات با اشاره به آیه‌ای از کلام‌الله و همچنین دیدگاه‌های حضرت علی(ع)، تاکید کرد که افراد چاپلوس کسانی هستند که با ظاهرسازی و خوش خدمتی خود را در معرض خوش بینی زمامداران و مدیران قرار می‌دهند ولی در این ظاهر سازی هیچگونه امانتداری و خیرخواهی نیست .

مدیر کل حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف کشور با بیان اینکه در نظام اسلامی روش مدیریت باید پیروی از سنت رسول الله باشد افزود: در نظام اسلامی که در راس امور، مرجع دینی و ولی فقیه توانا می باشد  پیروی و اطاعت از منویات ایشان  نجات بخش نظام و کشور است .

درویشی با اشاره به 5 اصل از وظایف ذاتی حفاظت و اطلاعات، گفت: اولین اصل تلاش در راستای گسترش ارزش‌های الهی و دینی و اصل دوم اهمیت دادن به بحث پیشگیری، اصل سوم مبنی رعایت حقوق کارکنان و حفظ حرمت، آبرو و حیثیت آنها، اصل چهارم تلاش برای ایجاد فضایی با نشاط و با انگیزه و ممانعت از ایجاد جو پلیسی و اصل پنجم رعایت عدل و انصاف و قانون در تمام فعالیت‌ها است.

مدیرکل حفاظت و اطلاعات شوراهای حل اختلاف تصریح کرد که بعد از رعایت تمام این اصول، برخورد جدی و قاطع با جریان‌های سوء از وظایف اصلی حفاظت و اطلاعات است

معاون قضائی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف فارس نیز با اشاره به اینکه استان فارس یکی از بزرگترین حوزه های قضایی کشور به لحاظ تعدد حوزه و مجتمع های قضایی است گفت: در استان فارس 421 شعبه شورای حل اختلاف در بیش از 43 مجتمع فعالیت دارد که از این تعداد 215 شعبه رایی ، 69 شعبه صلحی و 137 شعبه روستایی است.

  حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی گفت: مجموعاً 244 همکار قضایی و  بیش از 2330 نفر اعضا و کارکنان در شوراهای حل  اختلاف فعالیت دارند .

رئیس شوراهای حل اختلاف استان فارس با اشاره به اینکه این استان در 4 سال متوالی در مصالحه قتل عمد در سطح کشور برتری داشته است به تعداد  مصالحه های سال 96 اشاره و اضافه کرد: امسال 50 پرونده مصالحه قتل عمد با صلح و سازش ختم شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: