• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-2173-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه اهل تسنن شهر گله‌دار:

اهل تسنن حق خود را به نهج‌البلاغه ادا کرده است

امام جمعه اهل تسنن شهر گله‌دار در استان فارس معتقد است که اهل تسنن توانسته حق خود را تا اندازه‌ای به نهج البلاغه ادا کند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، شیخ مصطفی نوری چهارشنبه‌ 16 اسفند در همایش ملی ریحانه النبی در شهر مهر گفت: شاعران نخستین نهج‌البلاغه مانند ابن‌ابی‌الحدید، امام محمد عبدو و صبح‌ سالم در زمره‌ی اهل تسنن بودند.

پیامبر خدا(ص) هرگاه مشتاق بهشت می شد حضرت فاطمه (س) را می بوسید. همه این رستگاری و فعالیت‌ها و اقدامات برای ابراز مودت به این مقام است.

این عالم اهل تسنن گفت: امیدوارم توانسته باشیم قدری از منزلت فاطمه(س) را بشناسیم و آن را درک کنیم؛ جمله‌ای که بتواند بزرگواری بانوی دو عالم را در طول تاریخ نشان دهد آن است که پیامبر(ص) برای کسی جز فاطمه(س) بلند نمی‌شد.

امام جمعه اهل تسنن گله‌دار یادآور شد: زمانی که پیامبر بر کعبه سجده می‌کرد مشرکین او را شکنجه و اذیت می‌کردند، ام ابیها(س) درد و غم پیامبر خدا را به دوش می کشید و این غم را از دوش پدرش بر می‌داشت.

به گزارش ایسنا، دومین همایش ریحانه‌النبی، با حضور مسئولان ارشد استان فارس و علما، پژوهشگران و صاحب‌نظران سراسر کشور در شهر مهر از توابع استان فارس برگزار شد.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: