• چهارشنبه ۱۶ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر فناوری اتاق بازرگانی ایران:

بخش خصوصی بیش از همه به‌دنبال شفافیت است

مدیرفناوری ارتباطات و اطلاعات اتاق بازرگانی ایران تاکید دارد که بخش خصوصی بیش از همه به‌دنبال شفافیت و نظارت دقیق است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی اتاق شیراز، محمدمهدی کاشف، چهارشنبه 16 اسفند در نشست مدیران خدمات بازرگانی اتاق‌های سراسر کشور گفت: اتاق ایران به عنوان پارلمان بخش خصوصی از 10  سال پیش حرکت به سمت الکترونیکی شدن فعالیت‌ها را آغاز کرده و که این نشان می‌دهد که بخش خصوصی بیش از همه به دنبال شفافیت و نظارت دقیق است .

او گفت: سامانه اتاق بازرگانی بر اساس قوانین کشور و الکترونیکی بوده و تک تک پرونده های ما قابل بررسی است.

این عضو اتاق ایران گفت: برخی گمان می کنند تسهیل و ساده سازی به معنای نظارت ضعیف است اما فرآیندها در فضای الکترونیک شفاف تر، قابل دسترس تر و عامل ارتقا‌ء رضایت‌مندی محسوب می‌شود.

وی افزود: نظارت دولت و اتاق بازرگانی در شرایطی که روند فعالیت ها الکترونیکی شده، قوی تر و دقیق تر می شود و این نقطه قوت برای کسانی است که به دنبال شرایط سالم برای کار هستند .

کاشف با بیان اینکه روند الکترونیکی شدن فعالیت های ما در این اتاق همچنان در حال ادامه و توسعه است، گفت: اتاق بازرگانی به دنبال شفافیت و سیستم و فضای سالم فعالیت اقتصادی است که همواره تلاش می کنیم شرایط و فضای کار را برای فعالان بخش خصوصی در کشور تسهیل و بهبود ببخشیم .

مدیر فناوری ارتباطات و اطلاعات اتاق بازرگانی ایران اضافه کرد: اتصال به سامانه های همجوار و نهادهای دیگر در کشور نیز از مواردی است که موجب تسهیل شرایط کسب و کار می شود که در این زمینه نیز اتاق ایران در حال انجام فعالیت های مناسبی است .

وی با بیان اینکه فضاهای بین المللی نیز در دستور کار اتاق بازرگانی ایران است ادامه داد: الکترونیکی کردن فرآیند ها در فضای بین المللی نیز در دستور کار است که لازمه تحقق این مهم کمرگ کشور مقصد است که از طریق سیستم با ما تبادل کند که این کار را با برخی از کشورها از جمله کره جنوبی و ترکیه شروع کرده ایم .

کاشف با اشاره به اینکه عمل به قانون و کاهش زمان و هزینه های بازرگانان مد نظر اتاق بازرگانی است، گفت: امسال به تعداد 28 هزار و 834 هزار مورد مسئله از سوی کاربران و بازرگانان پاسخ داده ایم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: