• جمعه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-4674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس:

هویت‌ تاریخی تمام شهرهای فارس باید حفظ شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: هویت تاریخی و مزیت های زیست محیطی شهرهای استان فارس به ویژه شهر شیراز باید حفظ شده و ارتقاء یابد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومي استانداري فارس، عنایت‌الله رحیمی با یادآوری اینکه فارس یکی از قطب‌های گردشگری ایران است، از دستگاه‌های مسئول در حوزه‌ی میراث فرهنگی و محیط زیست و شهرداری‌ها خواست که زمینه‌ی حفظ و حراست و ارتقاء سرمایه‌های گردشگری، تاریخی و پتانسیل‌های فارس و شیراز را فراهم کنند.

وی اماکن تاریخی و مذهبی و باغ‌ها به ویژه باغ‌های قصردشت شیراز را از پتانسیل‌ها و مزیت های کلان شهر شیراز برای رونق اقتصادی و توسعه پایدار ارزیابی کرد و به طور ویژه از اداره کل میراث فرهنگی فارس و شهرداری شیراز و راه و شهرسازی استان فارس خواست با هرگونه دست اندازی و سود جويی افراد جهت تخریب سرمایه های شهر برخورد کنند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به اين كه استانداری دستگاه سیاست گذاری، هدایت کننده و نظارت و هماهنگ کننده دیگر دستگاه های اجرایی است و عوامل اجرایی برای برخورد با تخلفات در دستگاه های اجرایی مستقر هستند، ادامه داد: به همین منظور شهرداری شیراز با استفاده از کمیسیون های ماده صد و واحد اجرائیات و در چارچوب قانونی از هرگونه تخریب اماکن تاریخی و باغ‌ها باید جلوگیری کند .

رحيمي تصريح كرد: خوشبختانه دستگاه قضايی از تعامل بسیار خوبی با مدیریت ارشد استان برخوردار است و بر روی حفظ میراث فرهنگی، تاریخی و زیست محیطی از حساسیت لازم برخوردار است و در چارچوب قوانین موضوعه همکاری لازم را خواهد داشت .

وی مباحث مطرح شده در ارتباط با باغ‌های قصردشت را مورد تاکید قرار داد و حفاظت و حراست از این سرمایه های شهر شیراز را از اولویت های کاری مدیریت ارشد استان اعلام و تخریب باغی در محدوده خیابان همت و عظیم را غیر قابل قبول اعلام نمود، و تاكيد كرد: از شهرداری شیراز و راه و شهرسازی باتوجه به وظائفی که قانونگذار به آنان محول نموده و براساس دارا بودن عوامل اجرایی خواسته شده است که موضوع را پیگیری و با هرگونه عمل خلاف قانون و ضوابط و مقررات، برخورد كنند .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس حساسیت موجود در زمینه حفظ آثار تاریخی- فرهنگی و زیست محیطی را در بین فعالان رسانه ای مطلوب ارزیابی نمود و از این گروهها خواست در اظهار نظرها به وظائف هر دستگاه و قوانین مربوطه توجه داشته باشند، زيرا برای هر موضوعی شرح وظائف هر دستگاه مشخص است .

رحيمي با بيان اين كه استانداری در خصوص سیاست گذاری و نظارت و راهبری بر امور مربوط به حفظ آثار تاریخی، میراث فرهنگی و حفظ و گسترش فضای شیراز از هیچ فعالیتی فروگذاری نخواهد کرد و دیگر دستگاها را مکلف به انجام وظائف خود در زمینه حفظ و حراست از این سرمایه شهر نموده است .

وي افزود: در مورد باغ‌های قصردشت با توجه ویژه بر حفظ آن ها و رعایت مصوبات شورای عالی، معتقدیم باید به گونه ای سیاست گذاری كرد که ضمن حفظ باغ‌ها و گسترش فضای سبز، نگهداری باغ‌ها توسط مالکین از نظر اقتصادی امکان پذیر شود .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: باید طرح هایي ارائه شود که ضمن نگهداری از باغ و حفظ درختان برای پوشش هزینه های نگهداری باغ‌ها و بهره برداری مالکین از سرمایه خود، امکان فعالیت هایي که این هزینه و سود سرمایه آنان را فراهم نماید باید مدنظر قرارگیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: