• جمعه ۱۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-2273-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آیت‌الله ایمانی:

وزیر خارجه‌ی فرانسه با پیام آمریکا آمده بود

امام جمعه‌ی شیراز با اشاره به سفر وزیر خارجه‌ی فرانسه به ایران، تاکید کرد که او با پیام آمریکا به ایران آمده بود و آمریکا می‌خواست به‌وسیله‌ی این سفیر با برجام مخالفت کند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در خطبه‌های نماز جمعه‌ی 18 اسفند شیراز، ضمن تبریک میلاد مسعود فاطمه‌ی زهرا(س) و سالروز تولد حضرت امام(ره) گفت: آمریکا در این ایام چند مطلب را دنبال می‌کند، مطلب اول اینکه توسط سفیر فرانسه مخالفت با برجام را دنبال کند در حالیکه دروغ می‌گوید.

او گفت: اگر آمریکا مخالف برجام بود، رئیس جمهور این کشور در همین مدتی که روی کار آمده، برجام را لغو کرده بود؛ آمریکا یک دست جلو می‌اندازد و یک پا عقب می‌کشد.

امام جمعه‌ی شیراز گفت: آمریکا می‌خواهد با راه‌انداختن این هیاهو و سر و صدا، امتیاز بگیرد، مثل امتیازی که از دیگر کشورها گرفته است.

او دیگر تلاش آمریکا از به راه انداختن این سر و صداها، بر هم ریختن فضای موشکی و امنیت ایران دانست و گفت: در صحبت‌های رییس جمهور آمریکا هم آمده که از ایران مقتدر در هراس است و نمی‌خواهد ایران قوی وجود داشته باشد.

آیت‌الله ایمانی با اشاره به قرار داشتن در سالروز تاسیس بنیاد شهید، در اسفند سال 1357، گفت: علی‌رغم آنکه بنیاد شهید معاونت ریاست‌جمهوری است، اما اعتقاد دارم نباید یک تشکیلات دولتی باشد؛ بنیاد شهید یک نهاد آسمانی و الهی است.

امام جمعه‌ی شیراز با یادآوری اینکه طی این سال‌ها شاهد وفات پدران و مادران شهدا بوده و هستیم، گفت: پدران و مادران شهدا که در حال پیوستن به فرزندان خود هستند، باید به فرزندان، همسران، خواهران و برادران شهدا حرمت بیشتری بگذاریم، آنان را تکریم کرده و ادای احترام داشته باشیم.

آیت‌الله ایمانی همچنین با اشاره به میلاد فرخنده‌ی دخت نبی مکر اسلام(ص) گفت: خدیجه‌ی کبری به‌دلیل ازدواج با پیامبر و اینکه اموالش را در مسیر اهداف پیامبر هزینه کرد مورد غضب و کینه‌ی زنان قریش قرار گرفت به‌طوریکه در زمان وضع‌ حمل، تنها بود و کسی را در کنار خود نداشت.

او با بیان اینکه خداوند زنان آسمانی، آسیه، مریم، مادر موسی و ... را برای وضع حمل به کمک حضرت خدیجه فرستاد، گفت: حضرت فاطمه(س) رشدی چشمگیر و قابل ملاحظه‌ داشت خصوصا به لحاظ عقلانی، آنقدر که پیامبر را شگفت‌زده می‌کرد.

آیت‌الله ایمانی فاطمه‌زهرا(س) را پناه‌گاه همه مسلمانان و شیعیان دانست و گفت: او وسیله‌ی برآورده ساختن حوائج مومنان است.

امام جمعه‌ی شیراز همچنین در خطبه‌ی اول نماز، با اشاره به سوره‌ی انسان و تلاوت آیاتی از این سوره‌ی مبارکه، گفت: خداوند در این سوره یک انسان کامل را به لحاظ فکری، عملی و اخلاقی معرفی می‌کند و هیچ مصداقی بعد از پیامبر، جز خاندان او برای این آیات نبوده و نیست.

آیت‌الله ایمانی به خصوصیت‌های مورد اشاره‌ی قرآن در سوره‌ی انسان برای معرفی یک انسان کامل پرداخت و گفت: اولین خصوصیت مورد نظر خداوند این بوده که اگر پیمانی بستید بر سر عهد بمانید، حتی اگر با دشمنان و کفار و افراد بد باشد؛ عهد شکی در تمام جهان کاری ناپسند و زشت محسوب و معرفی می‌شود.

او دومین خصوصیت را خوف از قیامت دانست و تاکید کرد: کسی که در زندگی حسابی برای قیامت باز کرده باشد، گرد بدی و ناهنجاری نمی‌گردد.

آیت‌الله ایمانی خصوصیت سوم را رسیدگی به محرومان و نیازمندان بیان و اضافه کرد: چهارمین خصوصیت، اخلاص در عمل، قول و عقیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: