• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-5814-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون پيشگيري از وقوع جرم دادگستري فارس:

برخورد قاطع با متعرضين به حقوق شهروندي در چهارشنبه پايان سال

معاون پيشگيري از وقوع جرم دادگستري فارس از برخورد جدی و قاطع دستگاه قضایی با متعرضین به حقوق شهروندی در مراسم چهارشنبه‌ی پایان سال خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، احمد رحمانیان شنبه 19 اسفند در یک کنفرانس خبری گفت: در يك جامعه متمدن و مردم‌سالار كسي نمي‌پسندد كه به اسم شادي، حقوق عمومي زير سئوال برده شود؛ لذا كساني كه در چهارشنبه پايان سال بخواهند تحت هر عنوان و به هر شکل برای مردم مزاحمتی ایجاد و به حقوق مردم تعرض کنند، با برخورد قاطع دستگاه‌های انتظامی و قضایی مواجه می‌شوند.

او گفت: بعضا ديده مي‌شود كه در برخي رسانه‌هاي اجتماعي اين موضوع تبليغ مي‌شود كه نظام با شادي مخالف است و در اين راستا افرادي ناآگاهانه از حربه معارضين استفاده مي‌كنند و آن را ترويج مي‌دهند .

رحمانیان افزود: در نظام جمهوري اسلامي كسي با شادي مخالف نيست و معتقديم كه جامعه‌اي كه در آن شادي نباشد، بيمار است .

معاون پيشگيري از وقوع جرم دادگستري فارس با تاكيد بر اينكه از والدين مي‌خواهيم كه در اين شب در منزل بمانند و حضور فرزندانشان را در مراسم شادي با نظارت دنبال كنند، گفت: قانونگذار براي اخلال در نظم عمومي در قالب ماده ٦١٨ مجازات تا يكسال حبس و ٧٤ ضربه شلاق را پيش‌بيني كرده است .

رحمانيان همچنين گفت: نظارت به معناي حبس و محدويت نيست، بلكه بايد با انجام اقدامات پيشگيرانه شاهد برقراري آرامش باشيم .

وي همچنين يادآور شد: برخي تصور مي‌كنند جرمي كه در فضاي مجازي انجام مي‌دهند سبك است، در حالي كه قانوگذار آن را معادل فضاي واقعي پيش‌بيني كرده است .

معاون پيشگيري از وقوع جرم دادگستري فارس برگزاري طرح قاضي در مدرسه با همكاري آموزش و پرورش استان فارس با رويكرد پيشگيري در موضوعاتي مانند آسيب‌هاي فضاي مجازي، سلاح سرد، دوستي و دوست‌يابي و...و همچنين برگزاري 80 نشست تخصصي را از اقدامات معاونت پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان در سال 96 برشمرد .

رحمانيان همچنين معتقد است كه اگر دستگاه‌هاي اجرايي به خوبي به وظيفه خود عمل مي‌كردند و دستگاه‌هاي نظارتي متناسب با شرح وظيفه خود اقدمات نظارتي انجام مي‌دانند، امروز في‌نفسه جلوي بسياري از جرائم گرفته مي‌شد .

وي گفت: نبايد توقع داشت كه بحث پيشگيري با وسعت زياد تنها در دستور كار يك نهاد قرار گيرد، بلكه به گفته رهبرمعظم انقلاب، پيشگيري امري فرا قوه‌اي است .

معاون پيشگيري از وقوع جرم دادگستري فارس با تصريح اينكه دستگاه قضايي استان بيش از وظايف قانوني خود در موضوع پيشگيري عمل كرده است، گفت: در حوزه فضاي مجازي تنها 20 كانال جهت ارتقاي آگاهي شهروندان تشكيل و نشست‌هايي در دانشگاه‌هاي استان با هدف هم‌انديشي و ايجاد حساسيت برگزار شده است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: