• شنبه ۱۹ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

اعلام همکاری استان فارس در واگذاری مجموعه‌های شستا

استاندار فارس برای واگذاری مجموعه‌های شستا در این استان اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، اسماعیل تبادار در سومین جلسه کشوری معرفی شرکت های قابل واگذاری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)، سیاست امروز در مدیریت استان فارس را حفاظت و صیانت از اشتغال موجود، رونق صنایع و تقویت و توسعه آنها دانست.

او آمادگی کامل استان برای همراهی با سیاست‌های سازمان سرمایه گذاری تامین اجتماعی در راستای واگذاری مجوعه های وابسته و نیز فراهم کردن زمینه ایجاد صنایع جدید، قلمداد کرد .

تبادار با اشاره به ظرفیت های متعدد استان فارس در حوزه های نفت و گاز و صنایع پتروشیمی در کنار سایر ظرفیت ها، افزود: با توجه به این ظرفیت ها شرایط مناسبی برای سرمایه گذاری در راستای بهبود شرایط اشتغال و رونق اقتصادی در استان فارس مهیا است.

تبادار، سیاست امروز در مدیریت استان فارس را حفاظت و صیانت از اشتغال موجود، رونق صنایع و تقویت و توسعه آنها دانست، و آمادگی کامل استان برای همراهی با سیاست های سازمان سرمایه گذاری تامین اجتماعی در راستای واگذاری مجوعه های وابسته و نيز فراهم كردن زمينه ايجاد صنايع جديد، قلمداد کرد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه در پروژه‌های اقتصادی شستا پیش از اینکه مشکلات مربوط به سرمایه، تكنولوژي و یا بازاریابی وجود داشته باشد، مشکل مدیریتی در راهبرد این مجموعه طرح ها برجسته تر است، خاطرنشان کرد: واگذار کردن این پروژه ها به بخش خصوصی گام موثری در پویایی، اشتغال زایی و رونق آنها خواهد بود.

تبادار با اشاره به تجربه واگذاری مجموعه های تولیدی در استان فارس، گفت: بايد  صلاحیت، اهلیت، تخصص، پشتوانه مالی و مدیریتی در واگذاری ها مورد توجه قرار گيرد.

وی همچنین با تاکید بر پیگیری  اقدامات شستا در استان فارس، خواهان  تشکیل کارگروهی متشکل از اتاق بازرگانی، اتاق تعاون، معاونت اقتصادی استانداری، صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه های مربوطه در این زمینه  شد و افزود: این کارگروه در کنار مجموعه شستا به بررسی زوایای مختلف این واگذاری ها در استان فارس پرداخته و افراد دارای اهلیت را نیز معرفی خواهد کرد .

استاندار فارس همچنین در پیشنهادی به مدیران شستا از آنها خواست  ابتدا طرح های سود ده را واگذار کرده و برای بهبود شرایط و اصلاح وضعیت مالی شرکت های زیان ده پیش از واگذاری در رابطه با اصلاح ساختار و ساير مسائلي كه شركت هاي ياد شده را به سود دهي برساند اقدام نموده و سپس اقدام به فروش سهام كنند .

وی از فعالان بخش خصوصی در استان فارس نیز خواست موضوع معرفی افراد توانمند برای  واگذاری های یاد شده را بیش از پیش جدی بگیرند .

تبادار با اشاره به اینکه چند مجموعه آماده واگذاری شستا از جمله پشم شیشه و سیمان خرامه در استان فارس است، تاکید کرد: استفاده از توانمندی و اهلیت فعالان اقتصادی استان در واگذاری این مجموعه ها  در راستای اشتغال زایی و رونق اقتصادی از اهمیت ویژه ای برخوردار است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: