• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-6414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

دبير ستاد تسهيلات نوروزي علوم پزشكي شيراز:

مردم از اغذیه فروش‌های کنار خیابان خرید نکنند

دبير ستاد تسهيلات نوروزي دانشگاه علوم پزشكي شيراز به شهروندان و مسافران توصیه کرد که با هدف پیشگیری از بروز بیماری از غذافروشی‌های کنار خیابانی و سیار، اغذیه خریداری نکنند.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، حسین درویشی یکشنبه 20 اسفند در کنفرانس خبری از شهروندان  و مسافرين خواست تا از خريد غذا تحت عنوان غذاي خانگي از خودروهاي سواري كه در ورودي خيابان‌ها اقدام به توزيع مي‌كنند، خودداري كنند.

او با بیان اینکه در ايام تعطيلات از همه مراكز درماني و دارويي و غذايي بازديد خواهد شد، گفت: هيچ تضميني براي سلامت شهروندان و مسافرانی که از اغذیه فروشی‌های سیار غذا خریداری و مصرف می‌کنند، وجود ندارد وجود ندارد .

درویشی اضافه کرد: طبق روال هرساله با دستور وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و ابلاغ رياست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي اين دانشگاه از ابتداي بهمن‌ماه با حضور معاونين دانشگاه تشكيل شده است .

وي با بيان اينكه به همه مراكز دولتي و خصوصي اعلام آمادگي لازم براي ارائه خدمات درماني و بهداشتي در ايام تعطيلات نوروزي شده است، افزود: از ابتداي بهمن‌ماه تاكنون 92 بازديد از مراكز بهداشتي و درماني جهت تامين اقلام ضروري دارويي و بهداشتي در ايام عيد انجام شده است .

دبير ستاد تسهيلات نوروزي دانشگاه علوم پزشكي شيراز از فعاليت 67 بيمارستان، 380 تخت دياليز، 50 داروخانه شبانه‌روزي و سه مركز شبانه‌ روزي داندانپزشكي در ايام تعطيلات نوروز خبر داد .

درويشي به تعامل و هماهنگي با نهادهاي برون سازماني در سطح شهرها از جمله ساماندهي محل‌هاي اسكان مسافر كه توسط شهرداري، آموزش و پرورش و ورزش و جوانان مجهز شده‌اند، اشاره كرد و ساماندهي مركز 1819 پايش درمان هاي مراقبتي و تدوين كتابچه به عنوان سفرنامه سلامت را از اقدامات ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي اين دانشگاه عنوان كرد .

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خاطرنشان كرد: این ستاد همگام با ساير سازمان‌ها و دستگاه‌هاي اجرايي در ستاد تسهيلات سفرهاي نورزي حضور خواهد داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: