• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-2673-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس چهره‌ی ماندگار بوشهر شد

در دهمین گرامیداشت روز بوشهر اسماعیل تبادار؛ استاندار فارس به عنوان چهره ماندگار این استان معرفی شد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، در دهمین مراسم نکوداشت روز بوشهر اسماعیل تبادار، استاندار فارس به پاس خدمات ارزنده و توسعه محورانه در مدت تصدی استانداری بوشهر، بین سال‌های 1381 تا 1384 و سوابق مدیریتی در استان‌های فارس، گیلان،کهکیلویه و بویر احمد و تهران به عنوان چهره ماندگار استان بوشهر انتخاب و معرفی شد .

استاندار فارس در حاشیه این مراسم ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س)؛ گفت: آرامش دریای بوشهر؛ تداعی آرامش مردم این دیار و روح پاک، سیقلی و زلال اندیشه و دل مردم این دیار تاریخی کهن و سرافراز است .

اسماعیل تبادار افزود: دریای پرخروش و امواج برآمده اش، تداعی مبارزگران در مقابل استکبارگران و  نخل های برافراشته آن، تداعی گر استقامت و پایداری مردان و زنان این دیار است .

استاندار فارس با اشاره به اینکه استان بوشهر؛ دیار دیرینه و کهنی است که 5000 سال در گستره تاریخ سابقه و قدمت دارد و دروازه تجارت ایران بوده است .

تبادار گفت: بوشهر با مرز وسیع دریایی و منطقه ای مالامال از انرژی، جایگاه برتری در منطقه دارد و باید از موقعیت برتر خود نهایت بهره را به نفع استان و توسعه منطقه جنوب غربی کشور ببرد .

وی با بیان اینکه بوشهر دیاری کهن و تاریخی است، افزود: استان فارس نیز خاستگاه تمدن ایرانی و اسلامی بوده و می توان با هم افزایی و همکاری منطقه ای موجبات توسعه منطقه ای را فراهم کرد .

مهندس تبادار با اشاره به اینکه احداث راه آهن شیراز به بوشهر قدم موثری در راستای توسعه حمل و نقل ریلی خواهد بود، تاکید کرد: راه آهن فارس بدون اتصال به کانون بار معنا و مفهومی ندارد و یکی از کانون های بار کشور، استان بوشهر است و این راه آهن نقطه مشترک بین دو استان است.

استاندار فارس تاکید کرد: با توجه به ضرورت ایجاد پیوندهای درون منطقه ای و برون منطقه ای با نگاه آمایش لازم است بر توسعه ارتباطات دو استان تاکید ویژه داشته باشیم و البته اتصال راه آهن فارس به دریا در بوشهر و عسلویه و توسعه شبکه آزادراهی کشور از استان فارس به استان بوشهر و اتصال به خلیج فارس یک ضرورت راهبردی است.باید تجارت منطقه جنوب غربی را با محوریت استان فارس و استان بوشهر احیاء کنیم و این هدف در جهت توسعه صنعتی، کشاورزی و گردشگری کشور گام بسیار مهمی است .

تبادار گفت: امیدوارم شاهد سربلندی و سرافرازی این دیار باشیم و من به عنوان فرزندی از این دیار به سربلندی این استان افتخار و مباهات میکنم و انشاالله شاهد شکوفایی و رشد شتابان این استان دیرینه و کهن باشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: