• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس:

کسب مهارت اولین و مهمترین مولفه اشتغال است

استاندار فارس گفت: کسب مهارت اولین و مهمترین مولفه اشتغال است و تا زمانی که مهارت در دستور کار قرار نگیرد، دستیابی به اهدافی که در راستای اشتغالزایی است به راحتی محقق نخواهد شد .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، اسماعیل تبادار در نشست روسای مراکز فنی و حرفه ای شهرستان های استان فارس، با تاکید بر اینکه توجه به آموزش های فنی و حرفه ای در دستور کار مدیریت ارشد استان قرار دارد، افزود: آموزش فنی و حرفه ای ضرورت امروز جامعه است .

تبادار با بیان اینکه اشتغال و پاسخگویی به معاش افراد از دغدغه های اصلی مسئولان نظام، کارشناسان، محققان و آسیب شناسان مسائل اجتماعی است، ایجاد اشتغال و کارافرینی و به تبع آن رونق اقتصادی را مهمترین محور تمرکز برنامه ها در کشور دانست و خاطر نشان کرد: کسب مهارت اولین و مهمترین مولفه اشتغال است و تا زمانی که مهارت در دستور کار قرار نگیرد، دستیابی به اهدافی که در راستای اشتغالزایی است به راحتی محقق نخواهد شد .

وی با بیان اینکه آموزش فنی و حرفه ای مرکز مهارت یابی و  آموزش مهارت‌ها بر اساس نیاز جامعه هدف است، به آمار عملکرد اداره‌کل فنی و حرفه‌ای فارس اشاره و اضافه کرد: آنچه آمارها را ارزشمند می کند کارایی، اثر گذاری و پیشبرد امر آموزش به سمت حرفه ای تر شدن است.

استاندار فارس تصریح کرد: کمیت به تنهایی ملاک ارزشگذاری فعالیت ها نخواهد بود بلکه تاثیر مهارت های آموزش داده شده در مراکز فنی و حرفه ای باید در پهنه صنعت، صنوف و بازار کار ملموس باشد .

تبادار با تاکید بر اینکه ضرورت و نیاز امروز جامعه اشتغال است، افزود: این نیاز سبب شده است که افراد فارغ از رشته تحصیلی به امر مهارت یابی برای یادگیری حرفه و شغل بپردازند .

وی افزود: مرکز آموزش فنی و حرفه ای استان باید ارتباطات خود با مراکز صنعتی و اقتصادی استان را بیش از گذشته تقویت کرده و زمینه تعامل برای آموزش نیرو  و کسب مهارت در این مجموعه ها و همچنین به کارگیری نیروهای  آموزش دیده در مراکز فنی و حرفه ای را برای بکار گیری مهیا نماید .

استاندار فارس با تاکید بر اینکه مهارت یابی باید به مراکز آموزشی و دانشگاه ها برده شود، گفت: امروز نسل های سوم و چهارم دانشگاه ها به سمت مهارت یابی و آموزش های نوین کاریابی پیش می روند .

تبادار ابراز امیدواری کرد که با تلاش مضاعف دست اندرکاران مراکز فنی و حرفه ای در سراسر استان آموزش در این مراکز بیش از گذشته به سمت نیازمندی های جامعه سوق یابد و به تبع آن ایجاد اشتغال و کارآفرینی و رونق اقتصادی در استان محقق شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: