• دوشنبه ۲۱ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-5574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل منابع‌طبیعی فارس:

فرهنگ‌سازی موثرترین راه برای پیشگیری از جرائم است

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري فارس فرهنگ سازي در منابع طبيعي را يك امر مهم در پيشگيري از وقوع جرم   عنوان كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس، مهرزاد بوستاني در همایش پیشگیری از وقوع جرم در عرصه‌های منابع طبیعی، کشاورزی، آب و محیط زیست در شهرستان اقلید، یکی از ابعاد مهم در امر پیشگیری از وقوع جرم در منابع طبیعی را فرهنگ سازی دانست.

او گفت: بسیج بذرکاری و جنگل کاری که سال‌های اخیر فرهنگ سازی و نهادینه شده که نه تنها باعث پیشگیری از بروز تخلفات در عرصه‌های طبیعی می‌شود بلکه می‌تواند باعث افزایش سطح پوشش جنگلی توسط خود مردم شود.

بوستانی عنوان کرد: در سیستم دولتی تعیین تکلیف اراضی و سند دار کردن آنها یکی از راه‌های پیشگیری از وقوع جرم است؛ خوشبختانه در سال‌های اخیر با تفاهم نامه‌هایی که با سایر دستگاه‌ها از جمله تفاهم نامه با اوقاف، کمسیون رفع تداخلات با راه و شهرسازی، صنعت و معدن و سایر دستگاه‌های مرتبط  به امضا رسیده توانستیم تخلفات در عرصه ها را به میزان زیادی کاهش دهیم.

مديركل منابع طبيعي و آبخيزداري فارس با ذکر اینکه  از دیگر راه های پیشگیری از وقوع جرم در عرصه های منابع طبیعی سند دار کردن آنهاست، افزود: بر این اساس تاکنون بیش از ۹۳ درصد عرصه های منابع طبیعی استان فارس بنام دولت سند صادر شده است.

بوستانی خاطر نشان کرد: در چند سال اخیر در راستای افزایش دقت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار از این اراضی نیز دارای سند تک برگ کاداستر شده است.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: