• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو نمایندگان اتاق بازگانی شیراز:

استانداردسازی مسئولیت‌ اجتماعی از پروژه‌های اتاق شیراز است

عضو نمایندگان اتاق بازگانی شیراز استاندرادسازی در زمینه مسئولیت اجتماعی را یکی از پروژه‌های این اتاق در سال آینده برشمرد و گفت: اتاق‌های بازرگانی علاوه بر حرکت در فضای کسب و کار باید در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی هم فعالیت‌های شاخصی داشته باشند .

یلدار راهدار در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، با بیان اینکه رویکرد اتاق در سال آینده را بهبود فرایندهای موجود قرار داده ایم، خاطرنشان کرد: تلاش خواهیم کرد با این رویکرد بهترین خدمات را به ذی‌نفعان عمیق‌تر و کارشناسی‌تر در حوزه کسب و کار  ارائه کنیم .

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازگانی شیراز عنوان کرد: متاسفانه در سالهای گذشته به این موضوع توجهی نشده است اما امسال با توجه به اینکه پروژه مشخصی برای آن تعریف شده، امید است بتوانیم در این زمینه حرکت‌های خوب و موثری انجام دهیم .

راهدار از راه‌اندازی دفتر آینده پژوهی در سال 97 در اتاق بارزرگانی شیراز خبر داد و اظهار کرد:  یکی از مشکلاتی که در فضای کسب و کار با آن رو به رو هستیم عدم آگاهی از آینده است که این دفتر با قصد پیش ‌اتفاقات آینده در این حوزه راه‌اندازی خواهد شد .

وی همچنین راه‌اندازي دفتر استانداردسازي را از مهمترین دستاوردهای سال 96 این اتاق برشمرد و در توجیه چرایی تشکیل این دفتر، خاطرنشان کرد: احساس كرديم بسياري از توليدكنندگان استان نمي‌توانند در بازارهاي صادراتي حضور داشته باشند، چرا که یا استانداردها قديمي هستند و یا نياز بازارهاي صادراتي را پوشش نمي‌دهند .

رئیس کانون زنان کارآفرین و بازرگان استان فارس افزود: نياز به استانداردهای ملي و شناسايي توليدكنندگان كالا و خدمات موجب راه‌اندازی این دفتر شد .

راهدار راه‌اندازي دفتر تبادل تكنولوژي در راستاي شناسايي مشكلات توليدكنندگان را از دیگر اقدامات این اتاق در سال 96 عنوان و خاطرنشان کرد: عمده مشكل توليدكنندگان در زمينه تكنولوژي و فناوري بود که جاي مشخصي برای انجام آن نداشتند تا تكنولوژي و فناوري را شناسایی و ارتباط بين توليدكندگان و دنياي مدرن را برقرار كنند .

وی با بیان اینکه در راستاي نزديك شدن ارتباط بین صنعت و دانشگاه خارج از همه شعارهايي كه وجود داشت اقدام به راه‌اندازی شوراي عالي پژوهشي اتاق کردیم، خاطرنشان کرد: ذيل این شورا هفت زيركميته تشكيل و توسط اساتيد دانشگاه يا دانشجويان مقطع تحصيلات تكميلي نيازهاي صنايع بررسي و راهكارهاي علمي و عملي جهت گزارش در دستور کار قرار گرفت .

رئیس کانون زنان کارآفرین و بازرگان استان فارس تسهيل فرايند صدور كارت بازرگانی و استقرار دفتر ثبت در اتاق بازرگانی شیراز را از ديگر دستاوردهای امسال در این اتاق نام برد .

راهدار به راه‌اندازي كميته اقتصاد مقاومتي با همکاري قوه قضاييه هم اشاره و در این باره عنوان کرد: بررسي علمي و تخصصي مشكلات توليدكنندگان با رویكرد اقتصاد مقاومتی و بررسي بيش از ٦٠ پرونده پيچيده نیز از دستاوردهاي حقوقي و اقتصادي اتاق شيراز در سال ٩٦ بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: