• چهارشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-6174-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد خبر داد:

ایجاد چندین هزار فرصت شغلی با فعال شدن صنایع پایین دست

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد گفت: بر اساس برنامه ریزی و طراحی های انجام شده، از طریق فعال شدن صنایع پایین دست آلومینیوم و فولاد در منطقه ویژه اقتصادی لامرد شرایط برای ایجاد چندین هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیر مستفیم فراهم می شود .

محمد آشفته آج بیشه در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: روند عملیات احداث بزرگترین کارخانه تولید شمش آلومینیوم کشور به سرعت در حال انجام است که با بهره برداری از آن ظرفیت تولید شمش آلومینیوم کشور در فار نخست به حدود دو برابرابر افزایش می بابد و بستر لازم بمنظور  ایجاد صنایع پایین دست در مجاورت کارخانه فراهم می شود .

وی از سرمایه گذاری جدید در سایت لامرد خبر داد و گفت: شرکت سازمان توسعه نوسازی معدن در صدد احداث طرح بزرگ سایز ورق آلومینیوم در صنایع پایین دست سایت لامرد است که پس از تاسیس شرکت ، عملیات این کارخانه  نیز آغاز می شود .

آشفته با تاکید بر موجود بودن زمینه توسعه صنایع پایین دست فولاد در این منطقه اضافه کرد: علاوه بر منابع عظیم گاز طبیعی، معادن عظیم سیمان، گچ، آهک و دولومیت از ظرفیت های بزرگ معدنی لامرد هستند که در این بخش‌ها زمینه برای حضور سرمایه گذاران مهیا شده که با استفاده از مزیت‌ها و معافیت های گمرکی و مالیاتی  سرمایه گذاری در این منطقه سود آور و در خدمت ایجاد اشتغال پایدار است .

مجری طرح صنایع انرژی بر جنوب کشور خاطر نشان کرد: بندر پارسیان در  غرب استان هرمزگان  نیز در حال احداث است که نقش مکمل برای توسعه منطقه ویژه اقتصادی لامرد داشته و هم اینک عملیات اجرایی برای احداث بزرگراه مواصلاتی بین این دو منطقه در حال انجام است .

مهیا بودن شرایط برای تولید انرژی پاک  از دیگر مزیتهایی است که بگفته آشفته در این منطقه مورد توجه قرار گرفته و روند اجرایی برای احداث نیروگاههای خورشیدی  آغاز شده است .

این مقام مسئول  ایجاد زیر ساخت های مورد نیاز صنایع را از اولویت های مجموعه متبوع خود  عنوان کرد و  افزود: پروژه گازرسانی به منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اعتباری بالغ بر 300 میلیارد ریال  آغاز شده که مراحل اجرایی آن با سرعت و دقت در حال  انجام است .

آشفته ضمن مطلوب توصیف کردن همایش فرصت های  سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی لامرد که 17 اسفند برگزار شد، تصریح کرد: شناسانیدن قابلیت های منطقه به  صاحبان سرمایه در شهرستان لامرد و نواحی همجوار از اهدافی بود که خوشبختانه محقق شد و در نیمه اول سال آینده همایشی در سطح ملی به منظور تبیین ظرفیت های این منطقه برگزار می گردد .

به گزارش ایسنا؛ منطقه ویژه اقتصادی لامرد در جنوب استان فارس قرار دارد و هم اینک حدود دو هزار و 500 نفر در آن به فعالیت اشتغال دارند.

آلومینیوم  به ظرفیت حدود یک میلیون تن و صنایع پایین دست مرتبط، سیمان با ظرفیت ده میلیون تن، منیزیم با ظرفیت 60 هزار تن در سال، نیروگاه سیکل ترکیبی، صنایع پایین دست فولاد، نیروگاه خورشیدی 200 مگاواتی، پتروشیمی با ظرفیت سالانه 5 میلیون تن، پالایشگاه میعانات گازی، زنجیره تولید بوتان، تولید پروپیلین از پروپان، صنایع پشتیبان و  همچنین فعالیت های خدماتی در زمره برخی عناوینی است که شرایط فعالیت  آنها فراهم شده و هم اکنون تعدادی از سرمایه گذاران در این زمینه ها مشغول به فعالیت هستد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: