• دوشنبه ۲۸ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 9612-1481-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاری نخستین همایش قدردانی از روشندلان مدال‌آور فارس/
نبود حمایت بزرگترین مشکل ورزشکاران روشندل

نخستین همایش قدردانی از روشندلان مدال‌آور عرصه‌های ورزشی استان فارس، در شیراز برگزار شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس طی مراسمی که شامگاه یکشنبه 27 اسفند در شیراز برگزار شد، از نام‌آوران و مدال‌آوران ملی و بین‌المللی عرصه‌ی ورزش نابینایان و کم‌بینایان استان فارس قدردانی و تجلیل شد.

سرپرست هیات نابینایان و کم بینایان استان فارس در این مراسم با اشاره به حضور 10 نام آور در رشته‌های جودو، دومیدانی و فوتبال گفت: این هیئت ورزشی در ۷ رشته مربوط به آقایان و ۵ رشته بانوان فعالیت دارد.

محمدرضا هاشمی نژاد با اشاره به اینکه هیات نابینایان و کم بینایان استان افزود: آقایان در رشته های فوتبال، جودو، گلبال، دو میدانی، شنا، شطرنج و بانوان در رشته های گلبال، جودو، دو میدانی، شنا، شطرنج فعالیت می کنند.

هاشمی نژاد خاطر نشان کرد: امسال ۵۱ ورزشکار روشندل متشکل از ۳۵ مرد و 15 زن، در رشته‌های مختلف موفق به کسب مقام در عرصه‌ی ملی و بین‌المللی شده‌اند.

او اضافه کرد: در صورت توسعه‌ و تداوم حمایت‌ها می‌‌توانیم زمینه‌ی شناسایی استعدادها و پرورش‌ آنها را فراهم کنیم.

سرمربی فوتبال نابینایان فارس نیز در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه تیم فارس از پر افتخارترین تیم فوتبال نابینان در کشور بوده است، گفت: اولین باشگاه تخصصی آموزش فوتبال به نابینایان در شیراز راه‌اندازی شده است.

امیرحمزه زارع با بیان اینکه فارس بیشترین تعداد بازیکن در تیم فوتبال ملی نابینایان ایران را دارد، گفت: از ۱۴ بازیکن مسابقات تیم ملی اسپانیا هشت نفر از بازیکنان استان فارس است.

زارع یکی از مهمترین مشکلات ورزشکاران نابینای مطلق را ایاب و ذهاب و نبود حمایت کافی دانست و گفت: امیدوار هستیم که در سال جدید شاهد افزایش سطح حمایت‌ها باشیم.

احمدرضا شاه حسینی آقای از بازیکنان تیم ملی فوتبال نابینایان نیز در گفت و گو با ایسنا گفت: ورزش و جوانان فارس حتی به حداقل وعده‌های خود هم عمل نکرده است.

محمدرضا مختاری مدال آور رشته جودو استان فارس نیز گفت: استان فارس از سال 90 در رشته جودو که بین بینایان و نابینایان به صورت مشترک برگزار می‌شود به دلیل نبود حمایت مسئولان و نبود مدیریت مناسب، جایگاهش را از دست داد.

وی با اشاره به اینکه استان فارس در رشته جودو نابینایان هنوز جایگاه خود را در کشور بدست نیاورده است،افزود: امسال ورزشکاران رشته جودو عناوین خوبی را در سطح ملی کسب کرده‌اند.

علیرضا ایزدی مدال آور رشته پرتاب وزنه و دیسک مسابقات آسیایی نیز نبود مربی خوب، نبود حمایت از سوی مسئولان، کمبود امکانات و ... از مشکلات ورزشکاران نابینا و کم‌بینا در این رشته‌ی ورزشی بیان کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: