• چهارشنبه ۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 971-181-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

آغاز عملیات اجرایی 2 سالن ورزشی در جهرم

عملیات اجرایی 2 سالن ورزشی در شهرستان جهرم با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی، آغاز شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، رئیس اداره‌ی راه و شهرسازی این شهرستان در مراسم کلنگ‌زنی این دو سالن ورزشی گفت: سالن‌های ورزشی ژیمناستیک و بوکس در مجموعه ورزشی شهید فرجام این شهرستان و هر کدام با زیربنای ۴۸۰متر مربع ساخته خواهد شد.

محمدحسن شعبانی، با بیان اینکه یک میلیارد و پانصد میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی به این طرح های ورزشی اختصاص یافته است گفت: با کلنگ‌زنی، ساخت این سالن‌های ورزشی به زودی آغاز و کمتر از شش ماه نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: این دو پروژه به متراژ 24×20 متر مربع ویژه رشته‌های ورزشی بوکس و ژیمناستیک از محل اعتبارات راه و شهرسازی کلنگ‌زنی شد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس نیز در این مراسم با بیان اینکه به شعار امسال که سال حمایت از کالای ایرانی است اشاره کرد و گفت: جامعه ورزشی ما هم باید به این سمت حرکت کنند و با خرید کالاهای ایرانی از شعار سال و تولیدات ملی حمایت کنند.

نماینده‌ی مردم جهرم همچنین به ساخت و بهره‌برداری بزرگترین گود زورخانه‌ی جنوب کشور در جهرم اشاره کرد و افزود: برای سالن، زمین‌های چمن و سالن‌های ورزشی در این شهرستان توافقات خوبی با وزارت نفت انجام شده است.

محمدرضا رضایی با اشاره به اینکه در کشور ما ۱۴۰هزار بافت ناکارآمد وجود دارد و  ۱۵میلیون نفر در این بافت‌ها زندگی می‌کنند، خاطر نشان کرد: از آنجا که کشور از لحاظ حوادث آسیب‌پذیر است، بحث مقاوم‌سازی این بافت‌ها در دستور کار قرار گرفته است که نمونه بارز آن بازسازی بازار جهرم است که از ۳ ماه قبل بهسازی و بازسازی آن شروع شده و محله های فرسوده جهرم نیز با نگاه محله محوری احیا می شوند.

معاون وزیر و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی ایران نیز گفت: مهمترین هدفی که در برنامه ششم توسعه در حوزه شهر و شهرسازی پی‌گیری می‌شود برنامه‌ی بازآفرینی شهری با رویکرد محله محوری است.

هوشنگ عشایری خاطرنشان کرد: طی این برنامه مقرر شده است سالانه ۲۷۰محله در کشور بازآفرینی و بازسازی آن انجام شود که توسعه‌ی ورزش و ساخت سالن ورزشی محلات در همین راستا انجام می‌شود؛ برنامه بازآفرینی شهری از خرداد ماه امسال آغاز خواهد شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان جهرم به اجرای طرح‌های ورزشی در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ساخت سالن ورزشی بانوان در مجموعه ورزشی تختی و سالن ورزشی حیدرآباد و همچنین کلنگ‌زنی سالن کاراته امسال انجام خواهد شد.

خداجو افزود: علاوه بر به بهره‌برداری رسیدن ۱۰زمین چمن ورزشی در شهر و روستاهای این شهرستان با ۲میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات استانی و محلی با ۲ زمین چمن در بخش سیمکان و بخش کردیان با چهار و نیم میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات وزارت نفت در سال۹۷ به بهره برداری خواهد رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: