• پنجشنبه ۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-573-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

برگزاری گردهمایی فرمانداران فارس/
تاکید استاندار فارس بر جامع‌نگری برای حل مشکلات

اولین گردهمایی فرمانداران استان فارس در سال 97 برگزار شد و استاندار فارس بر لزوم جامع‌نگری و برنامه‌ریزی صحیح فرمانداران برای حل مشکلات تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از استانداری فارس، اسماعیل تبادار استاندار فارس در نخستین گردهمایی فرمانداران این استان که سه‌شنبه 8 فروردین برگزار شد، گفت: فرمانداران می توانند با جامع نگری، فضای عمومی شهرستان ها را رصد کرده و با برنامه ریزی صحیح و اولویت بندی برنامه ها بخش قابل توجهی از مشکلات را مرتفع نمایند.

وی بر لزوم تلاش برای تحقق شعار "حمایت از کالای ایرانی" تاکید و اضافه کرد: حمايت از كالاي ايراني كاري دو سويه بوده كه در آن هم مردم و هم توليدكنندگان داخلي نقش آفرين هستند.

تبادار تاکید کرد: باید این باور عمومی به گونه ای در جامعه نهادینه شود كه توليد كنندگان با بهره گیری از تکنولوژی و فن آوری مدرن با كيفيت ترين محصولات را توليد كرده و مردم نيز با خريد اين محصولات از توليد و توليد كنندگان داخلي حمايت کنند.

استاندار فارس با بيان اينكه در راستاي تحقق رهنمودهاي مقام معظم رهبري، هيئت دولت خريد كالاي خارجي كه مشابه داخلي آن وجود داشته باشد را ممنوع اعلام كرده است، افزود: بهره گيري و استفاده از كالاي داخلي رونق توليد و افزايش اشتغال و رونق اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

وي با اشاره به اينكه از ابتداي انقلاب تا كنون دشمنان همواره سعي داشتند فشارها و سختي هاي مضاعفي را بر ايران اسلامي تحميل نمايند كه به لطف الهي و به بركت خون پاك شهدا همه آنها بي اثر بوده است، گفت: كاركردن در مواقعی که تنگناها فراوان و سختي ها افزون است فکر و تامل بهتر، برنامه ريزي ودقت  بيشتر و همت بالاتري را طلب مي كند از اين رو اين امر مهم بايد در دستور كار همه مسئولان بويژه مدیران کل، فرمانداران و بخشداران قرار گيرد.

تبادار انگيزه را يكي از شاخصه هاي مهم مديران در جهت خدمت به مردم برشمرد و گفت: انگيزه مي تواند حلال بسياري از مشكلات باشد و مديراني كه با انگيزه بالا كار مي كنند رسالت خود را به خوبي انجام مي دهند.

استاندار فارس با اشاره به اينكه زبان گفتگوي مبتني بر منطق، استدلال و صداقت فرصت ساز خواهد بود، گفت: با وجود همه تنگناها مراوده داشتن و ايجاد همسايگي كردن با مردم بسيار كارگشا واثر گذار خواهد بود و فرمانداران وبخشداران بايد ارتباط بيشتر و گسترده تري با مردم داشته باشند.

وي ضمن تاكيد بر نظارت بيشتر فرمانداران به زير مجموعه هاي كاري خود در شهرستان ها اظهار داشت: نظارت دقيق راه را بر سوء استفاده كنندگان احتمالي در همه حوزه ها خواهد بست و زمينه تخلف و فساد را كم رنگ و رضايتمندي مردم را افزايش خواهد داد.

نماينده عالي دولت در استان فارس همچنین بر مراوده با احزاب، افراد سیاسي و مرجع در شهرستان‌ها و زمینه‌سازی تعامل سازنده برای فراهم شدن زمینه‌ی توسعه‌ و پیشرفت شهرستان‌ها تاکید کرد.

استاندار فارس با اشاره به بحران خشكسالي و تنش كم ابي در استان از همه فرمانداران و مديران خواست تا با نگاهي جامع و با برنامه ريزي و مديريتي صحيح و بهره گيري از روش هاي نوين آبياري و توسعه كشت هاي گلخانه اي در راه مديريت منابع موجود آب نقش آفرين باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: