• جمعه ۱۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1074-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

پیشرفت ۳۰ درصدی مرمت بازار جهرم

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی ایران گفت: طرح مرمت بازار سرپوشیده‌ی جهرم که از محل اعتبارات برنامه‌ی بازآفرینی شهری و از سه ماه قبل آغاز شده است، 30 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، هوشنگ عشایری در بازدید از طرح مرمت بازار سرپوشیده‌ی جهرم گفت: مهمترین هدفی که در برنامه ششم توسعه در حوزه شهر و شهرسازی پی‌گیری می‌شود برنامه‌ی بازآفرینی شهری با رویکرد محله محوری است.

او با بیان اینکه برنامه‌ی بازآفرینی شهری از خرداد امسال اجرایی خواهد شد، گفت: طی این برنامه سالانه ۲۷۰محله در کشور بازآفرینی و بازسازی آن انجام شود.

عشایری خاطرنشان کرد: بازار تاریخی جهرم به مرور زمان دچار فرسودگی شده بود که سازمان میراث فرهنگی یک دوره آن را مرمت کرد، اما این مرمت پاسخگو نبود و دوباره شرکت عمران و بهسازی آن را مرمت کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری اینکه طول بازار تاریخی جهرم ۸۵۰ متر است، گفت: مبلغ یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار برای مرمت و حفاظت از آن اختصاص پیدا کرده و مدت اجرای این پروژه یک سال است.

نماینده‌ی جهرم در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: در ایران ۱۴۰هزار بافت ناکارآمد وجود دارد و  ۱۵میلیون نفر در این بافت‌ها زندگی می‌کنند.

محمدرضا رضایی‌کوچی خاطر نشان کرد: از آنجا که ایران کشوری حادثه‌خیز محسوب می‌شود، مقاوم‌سازی این بافت‌ها در دستور کار قرار گرفته که نمونه‌ی بارز آن بازسازی بازار جهرم است.

رضایی گفت: این طرح از ۳ ماه قبل شروع شده است و در برنامه‌ی بازآفرینی شهری، محله‌های فرسوده جهرم نیز با نگاه محله‌محوری احیا می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: