• جمعه ۱۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1280-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

افزایش 2 برابری مسافران نوروزی شهرستان جهرم

معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان جهرم گفت: شهرستان جهرم از ٢٨ اسفند ١٣٩٦ تا ٩ فروردين پذيراي ٨٠ هزار نفر مسافر بوده که این میزان در مقایسه با سال گذشته 2 برابر شده است.

علی‌رضا صحرائیان در گفت و گو با ایسنا منطقه‌ی فارس افزود: تا پایان روز نهم فروردین،  ١٦ هزار و ٤٧١ نفر در مركز اسکان شهرستان پذیرش شده اند.

معاون استاندار فارس درباره‌ی آمار بازدیدکنندگان از مراکز تاریخی، گردشگری و تفریحی شهرستان خاطرنشان کرد: بيش از ٢٨ هزار نفر مسافر از اماكن تاريخي، گردشگري و فرهنگي و جاذبه هاي طبيعي شهرستان تا نهم فروردين بازديد كردند.

وی با اشاره به افزایش ۲برابری و همچنین افزایش جمعیت شهرستان، بیان داشت: نیاز است به همین نسبت مسئولین مربوط، زیرساخت‌ها را در حوزه‌های شهری و روستایی و جاده‌ها، مخصوصاً در شهر جهرم با بیش از ۱۴۰هزار نفر جمعیت، افزایش دهند.

فرماندار ویژه‌ی شهرستان جهرم با بیان اینکه با توجه به اينكه حضور مسافران نوروزی در ایجاد و توسعه اشتغال شهرستان موثر است، تأکید کرد: معرفی پتانسیل‌های گردشگری در فضای مجازی، احداث و تقویت خانه‌های بومگردی، فراهم كردن زیرساخت‌های مناسب(حمام عمومی،سرویس بهداشتی)، آماده كردن امکانات رفاهی (هتلینگ مناسب به ویژه در محدوده اماکن تاریخی شاخص، نظارت دقیق بر اغذیه‌فروشی‌ها و ...) در اماکن تاریخی، اجرای برنامه‌های گردشگری، فضاسازی مناسب در سطح شهرستان و تقویت انضباط کاری در ارائه‌ی خدمات، از توصیه‌های ما به مدیران شهرستان جهرم بوده است.

وی همچنین تأکید کرد: مسئولين از همين امروز براي آماده‌كردن زيرساخت‌ها و فراهم كردن امكانات رفاهي و ... تلاش كنند و کارها را به اواخر سال موکول نکنند.

صحرائیان خاطر نشان کرد: بیشترین مسافران اسکان یافته در مدارس شهرستان جهرم از استان‌های خراسان رضوی و شمالی، هرمزگان، تهران، قم، یزد و آذربایجان شرقی و غربی و استان اصفهان هستند.

این مقام مسئول به تردد ۹۹ هزار و ۹۲ خودرو از محور لار- جهرم تا ۷ فروردین اشاره و اضافه کرد: ارائه‌ی خدمات ایمنی و سلامت توسط ۳ اکیپ پست سیار جوانان هلال احمر در مناطق مسافرپذیر جهرم، برگزاری جشنواره‌های عشایری و مراسم‌های شاد به مناسبت روز جهرم، از اقدامات نوی انجام‌شده در نوروز امسال بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: