• شنبه ۱۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-2514-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز خبر داد:

نصب ۱۶۰ مخزن ویژه سبزه و زباله‌های روز طبیعت در ورودی‌های شیراز

رئیس سازمان مدیریت پسماند از نصب ۱۶۰ مخزن ویژه جمع آوری سبزه و زباله در ورودی ها و خروجی های شهر شیراز و محل‌های تفریحی در راستای اجرای طرح "از سبزه تا کمپوست" خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از شهرداری شیراز، خوشبخت گفت: ۲۰ عدد پاکت بازوغلتان و ۹۰ مخزن ۶۶۰ لیتری ویژه طرحاز سبزه تا کمپوستدر مبادی خروجی، مکان های تفریحی و جنب ۵۸ ایستگاه اطلاع رسانی و جمع آوری مواد قابل بازیافت و ۵۰ مخزن ۶۶۰ لیتری ویژه زباله در ورودی های شهر و محل های گردشگری نصب می شود.

وی با اشاره به اجرای طرح از سبزه تا کمپوست برای هفتمین سال متوالی گفت: در این طرح سبزه های شهروندان در خروجی های شهر تحویل گرفته و هدایایی مانند کود ورمی کمپوست، کیف ذخیره سازی پسماند خودرو و هدایای آموزشی ویژه کودکان به آنها داده می شود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند با بیان اینکه سبزه های جمع آوری شده تبدیل به کود می شوند گفت: این سبزه ها پس از انجام فرآیندهای مورد نیاز، به کود های کمپوست و ورمی کمپوست که از کودهای شناخته شده بیولوژیک و مفید برای خاک می باشند تبدیل می شود تا علاوه بر بازگشت به چرخه طبیعت، از هدر رفتن آنها جلوگیری شود.

خوشبخت خاطرنشان کرد: یکصد نفر پاکبان نیز در این طرح با عنوان پاکبانان موتور سوار سبزه های رها شده در خیابان های شیراز را جمع آوری می کنند.

وی از توزیع کیسه زباله توسط این سازمان در خروجی های شهر خبر داد و از شهروندان خواست با خودداری از ریختن زباله در طبیعت ، پسماندهای خود را به هنگام بازگشت به شهر در این کیسه ها بریزند و هنگام ورود به شهر در مخازن تعبیه شده به همین منظور قرار دهند.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری شیراز گفت: شهروندان از قرار دادن سبزه روی خودرو به هنگام خروج از شهر خودداری کنند چون این کار می تواند موجب بر هم زدن نظافت شهر و جاده، لغزنده شدن سطح آسفالت و تصادف شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: