• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم جهرم در مجلس اعلام کرد:

تعریف دو مسیر ریلی برای جهرم در قانون بودجه امسال

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: دو مسیر ریلی برای اتصال جهرم به شبکه راه‌آهن سراسری در قانون بودجه‌ی امسال تعریف شده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، محمدرضا رضایی، افزود: علاوه بر مسیر شیراز- جهرم- لار- بندرعباس، خط آهن جهرم- سروستان – شیراز- تهران نیز در بودجه‌ی امسال دیده شده است.

وی با بیان اینکه اتصال جهرم از مسیر کوار به راه‌آهن شیراز – بوشهر قبلا پیش‌بینی و مدتی نیز در این مسیر کار اجرایی شده است، افزود: این پروژه به‌خاطر مسائل مالی کشور متوقف بوده و بیشتر از ۱۰ درصد کار نشده است.

رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به تعریف مسیر جدید اتصال جهرم به راه‌آهن ملی، گفت: مسیر جدید خط آهن پیش‌بینی شده بین شیراز- گلگهر بوده و بخشی از آن نیز تا سروستان اجرا شده است؛ با توجه به فاصله‌ی 80 کیلومتری جهرم به این مسیر، اتصال به خط آهن ملی از این طریق مد نظر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه راه‌آهن شیراز- لار- جهرم- بندرعباس نیز کماکان در قانون بودجه ردیف دارد، افزود: با حمایت‌های دولت و سازمان برنامه و بودجه مسیر جدید نیز  تعریف و مشاور آن مشخص شده و در حال مطالعه مسیر است که در ۳ ماهه اول سال مناقصه آن برگزار می‌شود.

رضایی در خصوص اینکه بخش خفر از مسیر راه‌آهن حذف نشده است، توضیح داد: ارزش راه‌آهن در یک منطقه به ایستگاه آن است و ایستگاهی که قبلاً در فتح‌آباد خفر پیش‌بینی شده بود در راه‌آهن جدید نیز در همان مکان قبلی وجود دارد.

رضایی همچنین در پاسخ به ایسنا در خصوص مجتمع فرهنگی مسجد بهارستان نیز گفت: موقعیت زمین برای ساخت مجتمع چند منظوره فرهنگی مسجد بهارستان با سفر اخیر هوشنگ عشایری، مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی وزارت راه و شهرسازی بررسی شد.

وی افزود: ۲هزار و ۲۵۰ مترمربع زمین مسجد بهارستان جهت ساخت مجتمع چند منظوره فرهنگی در نظر گرفته شده است که ۱۳۰۰ متر مربع از این زمین متعلق به مسجد بهارستان است و مابقی را خیّران این شهرستان اهدا کرده‌اند.

رضایی با بیان اینکه یک میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات طرح های بازآفرینی محلات برای ساخت این مجتمع چند منظوره تخصیص یافته است خاطرنشان کرد: ساخت این مجتمع تا ۳ماه آینده آغاز می‌شود و تا یک سال بعد نیز به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گفته‌ی رئیس کمیسیون عمران مجلس، بازدید از دستاوردهای بسیجیان و مشکلات حسینیه کوثر، مسجد بهارستان جهرم و پیگیری مشکلات این منطقه، بازدید از محل ساخت سالن‌ همایشان شهرستان و‌ بررسی روند ساخت مسجد حضرت امیرالمومنین و حسینیه‌ی محله‌ی حسن‌آباد از دیگر برنامه‌های سفر بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: