• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-1880-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

سرپرست ارشاد فارس اعلام کرد:

واگذاری مجتمع‌های فرهنگی/ اولویت با هنرمندان است

سرپرست اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس گفت: برخی مجتمع‌های فرهنگی در شیراز و بعضی شهرستان‌های استان فارس واگذار خواهد شد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی ارشاد فارس، غلامرضا یوسفی‌نژاد این اقدام را گامی در مسیر کوچک‌سازی بدنه‌ی دولتی، مطابق با قوانین موجود کشور دانست و تاکید کرد که با چنین اقدامی، زمینه‌ی فعال‌تر شدن مجتمع‌های فرهنگی و گسترش فعالیت‌ها فراهم خواهد شد.

او با تصریح اینکه ارشاد قطعا نظارت قانونی و کاملی بر امور خواهد داشت، گفت: در بحث انواع واگذاری‌ها نوع خرید خدمت بیشتر در دستگاه هایی همچون آموزش و پرورش قابل اجرا است و بحث واگذاری مدیریت بهره برداری از مجتمع های فرهنگی هنری باحفظ مالکیت و کاربری به بخش خصوصی در اولویت کاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کاربرد خواهد داشت.

یوسفی‌نژاد با تاکید براینکه چگونگی تصدی و واگذاری ها و تیپ اصلی قرارداد به زودی اعلام خواهد شد، تصریح کرد: این اقدام نیازمند انجام بررسی‌های بیشتر و انطباق کامل با قوانین است.

وی خاطرنشان کرد: واگذاری مراکز فرهنگی طبق مقررات و تایید گروه تخصصی ساختار و فناوری های مدیریت و کارگروه شورای راهبری توسعه مدیریت استان، با حضور نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی به بخش خصوصی انجام خواهد شد.

یوسفی‌نژاد یکی از اهداف واگذاری مجتمع‌های فرهنگی هنری را حمایت از هنرمندان دانست و گفت: در این راستا به زودی شرایط اعلام می‌شود؛ اما بر کسی پوشیده نیست که هنرمندان دارای سابقه در واگذاری اولویت خواهند داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: