• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-1674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس خبر داد:

تشکیل کمیته ویژه حمايت از كالاي ايراني در شرکت شهرک‌های صنعتی فارس

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان فارس از تشکیل کمیته ویژه حمايت ازكالاي ايراني با رويكرد حمايت ازواحد هاي توليدي و صنعتي مستقردرشهرك هاي صنعتي  براي ارتقاي كمي و كيفي محصولات توليدي خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحي گفت: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از توليد كالا و محصولات  در شهرک‌های صنعتی انجام و شهرك هاي صنعتي مهمترين زيرساخت توليد كالاي ايراني محسوب مي‌شود، فعالیت این کمیته در راستاي تقويت و حمايت از واحدهاي صنعتي خواهد بود تا با تعامل و همکاری بین بخش دولتی و خصوصی، منویات رهبر معظم انقلاب محقق شود.

او اضافه کرد: از مهم‌ترین الزامات حمايت از كالاي ايراني، فراهم شدن زیرساخت‌های لازم برای استقرارو فعاليت واحدهای تولیدی و صنعتی به‌شمار می‌رود که این مهم با ایجاد شهرک‌های صنعتی محقق و بستر لازم برای ارتقای تولید و افزایش اشتغال پایدار درقالب شهرک‌های صنعتی فارس فراهم‌شده است.

به اعتقاد فتوحی ساماندهی استقرار واحدهای صنعتی، توليدي و صنفي، ایجاد ارزش‌افزوده محصولات تولیدی و جلوگیری از تمرکز ناموزون صنایع به همراه ایجاد تنوع در صنایع و تکمیل زنجیره‌های ارزش، تولید و اشتغال‌زایی با حداقل هزینه و سرمایه، از رویکردهای اصلي حمايت از توليد كالاي ايراني است كه در شهرک‌های صنعتی محقق می‌شود.

او گفت: در استان فارس با ایجاد 61 شهرک صنعتی فعال، ظرفیت مناسبی برای جذب سرمایه‌گذاری، استقرار واحدهای تولیدی و صنعتی و در نتیجه توليد كالاها و محصولات داخلي، فراهم ‌شده است؛ خوشبختانه تمام شهرستان‌های فارس حداقل یک شهرک صنعتی فعال دارد.

فتوحی اضافه کرد: با توجه به سهم بیش از 95 درصدی صنایع کوچک و متوسط از کل صنایع مستقر در شهرک‌های صنعتی فارس، تداوم برنامه‌های حمایتی و نیز در نظر گرفتن سایر خدمات متنوع حمایتی از این صنایع ضرورتی انکارناپذیر است.

او از مهم‌ترین اولویت‌های كميته ویژه حمايت از كالاي ايراني را حمایت از صنایع مستقر و تقویت این صنایع با هدف حفظ اشتغال و تولید واحدهای صنعتی و نیز توسعه کیفی شهرک‌ها با اجرای پروژه‌های عمرانی دانست و گفت: برای فعال کردن واحدهای راکد و نیز فعال کردن ظرفیت‌های خالی برخی واحدها دردو سال گذشته در قالب طرح رونق تولید تسهیلات مناسبی به واحدهاي صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی فارس اعطا شد که امید است با اثرگذاری مناسب تسهیلات، امسال سال رونق و شکوفایی واحدهای صنعتی باشد.

فتوحي همچنین از تداوم اجرای طرح‌های حمایتی از صنایع کوچک نظیر تشکیل کنسرسیوم‌های صادراتی، تكميل طرح زنجيره هاي  ارزش‌، تقويت و حمايت ازخوشه هاي صنعتی و تقویت کنسرسیوم‌ها و خوشه‌های صنعتی، تسریع در فرایند پذیرش واحدهای صنعتی در فرابورس و بورس کالا، افزایش كيفي برگزاری دوره‌های آموزشی خبر داد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، افزایش ارائه خدمات و حمایت‌ها از سرمایه‌گذاران و صنعتگران،‌ استفاده بهینه از انرژی و نیروی انسانی و روان‌سازی و تسهیل در امور صنعتگران را از برنامه‌هایی اعلام کرد که در راستای حمايت از تولید محصول ايراني و اشتغال پايدار در این شرکت عملیاتی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: