• پنجشنبه ۱۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-4314-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

ساماندهي معتادان متجاهر در شيراز تداوم دارد

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان فارس با اشاره به اینکه ساماندهی معتادان متجاهر شیراز، از 26 بهمن 96 آغاز شده است، گفت: این اقدام در طول سال تداوم خواهد داشت.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، به نقل از روابط عمومی شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر فارس، محمدرضا ابراهيمي گفت: طرح ساماندهی معتادان متجاهر در شیراز، با هدف پاک کردن چهره شهر و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي ناشی از حضور معتادان از 26 بهمن ماه سال 1396 آغاز شده و تا پایان اردیبهشت امسال ادامه دارد.

او در عین‌حال تاکید کرد که در این طرح تنها معتادان متجاهر ساماندهی شده و بعد از جمع‌آوری به مرکز نگهداري، درمان و كاهش آسيب معتادان موضوع ماده 16 و مراكز اقامتي درمان در قالب تبصره 2 ذيل ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر اعزام و تمام اقدامات درماني، آموزشی، بهداشتی، تربیتی و... برای آنها اجرا خواهد شد .

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر استان با بیان اينكه این طرح عمدتاٌ براي رفاه حال شهروندان و مسافرين در ایام نوروز اجرا شده است، گفت: شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان براساس دستور ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور پس از هماهنگي‌هاي درون استاني بين دستگاه‌هاي ذيربط نظیر بهزيستي، نيروي انتظامي، شهرداري و... اقدام به ساماندهی معتادان متجاهر می‌کند.

ابراهيمي با تصریح اینکه طرح ساماندهي و جمع‌آوري معتادان حاد و پُرخطر (متجاهر) در طول سال ادامه دارد، گفت: تاكنون 996 نفر معتاد حاد و پُرخطر جمع‌آوري كه 328 نفر از مجموع اين افراد به مركز نگهداري، درمان و كاهش آسيب معتادان موضوع ماده 16 شيراز واقع در دهكده سلامي و 668 نفر ديگر نيز به مراكز اقامتي ميان مدت درمان اعتياد (كمپ‌) طرح تبصره 2 ذيل ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر منتقل شده‌اند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر فارس گفت: از اين تعداد معتاد متجاهر ساماندهي شده حدود 73 درصد بومي و 27 درصد غيربومي هستند؛ بررسی‌ها نشان می‌دهد که ميانگين سني این معتادان بين 35 تا 45 سال است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: