• جمعه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-4614-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

معاون دانشگاه علوم پزشکی شیراز عنوان کرد:

تشخیص علت اپیدمی سپیدان تا 2 روز آینده/
شمار بیماران به 452 نفر رسید

عکس آرشیوی است/

امسال نیز مانند بهار سال 96، اپیدمی بیماری گوارشی جمع زیادی از شهروندان سپیدانی را به مراکز درمانی این شهرستان کشاند؛ اما مسئولان با گذشت دو روز از آغاز این اپیدمی، هنوز علت اصلی آن را نمی‌دانند .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، بررسی آرشیو اخبار سال گذشته نشان می‌دهد که مردم سپیدان و مسافرانی که به این شهرستان سفر کرده بودند، با علائم مسمومیت به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی مراجعه کرده و مداوا شده بودند؛ اما در نهایت علت مسمومیت به شکل دقیق اعلام نشد .

به گزارش ایسنا، طی دو روز گذشته نیز شمار زیادی از شهروندان سپیدانی، با علائم مسمومیت به بیمارستان و سایر مراکز درمانی این شهرستان مراجعه کرده و مداوا شده‌اند و تعداد این افراد همچنان رو به افزایش است .

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت و گو با ایسنا منطقه‌ی فارس، آخرین آمار افراد مبتلا به بیماری گوارشی در سپیدان را تا زمان این گفت و گو 452 نفر اعلام کرد .

عبدالرسول همتی تصریح کرد: ١٦ نفر از اين تعداد علاوه بر مشكلات گوارشي، دچار اسهال شده بودند؛ این شاخص نشان دهنده شدت بیماری است .

وي افزود: بلافاصله پس از حصول گزارش، اكيپ درماني و بهداشتي دانشگاه به شهرستان سپيدان اعزام شدند و فعاليت خود را به سرعت آغاز كردند .

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شيراز با بيان اينكه پس از معاينات اوليه نقشه اپيدمي ترسيم شد و بيشتر مراجعه كنندگان كه از شهر سپيدان بودند در همان لحظات اوليه مداوا شدند، گفت: تاكنون هيچ مورد بستري نداشته ايم .

همتي ادامه داد: نيروهاي بهداشتي داوطلب دانشگاه با حضور در درب منازل شهروندان سپيداني آنها را به رعايت بهداشت و مراقبت توصيه كردند .

وي در عین حال روند ابتلا به بيماري را رو به کاهش ارزیابی و اضافه کرد: نمونه كشت آب و اسهال بيماران در حال آزمايش است و تا ٢٤ ساعت ديگر نتيجه مشخص خواهد شد .

معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي شيراز يادآور شد: در حال حاضر آنچه كه براي ما حائز اهميت است، كنترل اپيدمي و درمان مراجعين است .

همتي همچنين در پاسخ به اين سوال كه در مدت مشابه سال گذشته نيز با ابتلا به بيماري تعدادي از شهروندان اين شهرستان به دليل آلودگي آب رو به رو بوديم، آيا بيماري فعلي نيز به دليل آلودگي آب نيست؟ خاطرنشان كرد: تا اعلام نتيجه آزمايش اظهارنظر نمي‌كنم.

همتی با اشاره به اینکه تمام بیمارستان ها و مراکز درمانی آماده خدمت رسانی هستند، گفت: در ساعات اول هر ساعت ۲۰ نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند که رفته رفته به ۵ نفر در ساعت رسیده که نشان دهنده این است که مشکل تحت کنترل قرار گرفته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد: تنها مرجع دقیق در خصوص  اطلاع رسانی این موضوع علوم پزشکی است و شهروندان اخبار و اطلاعات را فقط از این مجموعه دنبال کنند.

مديركل دفتر مديريت بحران استانداري فارس نيز در گفت و گو با ایسنا منطقه‌ی فارس، بيان كرد: ظاهرا يك اپيدمي فصلي است كه توسط كارشناسان بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي در حال بررسي است.

حسن فياض پور با بيان اينكه سال قبل نيز مشابه همين موضوع در اين شهرستان رخ داد، گفت: آزمايش بر روي افراد در حال انجام است كه پس از اعلام نتيجه مشخص خواهد شد كه آيا مشكل از حساسيت فصلي است يا آلودگي آب.

به گزارش ایسنا، طی دو روز گذشته، اخبار ضد و نقیضی در خصوص شیوع بیماری گوارشی در سپیدان منتشر و آمارهای مختلفی اعلام شده است؛ دانشگاه علوم پزشکی شیراز درخواست کرده تا اخبار درست تنها از طریق مسئولان و کانال‌ها و مسیرهای اطلاع‌رسانی این دانشگاه، دنبال شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: