• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-2474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیر کل امور روستایی استانداری فارس:

تسهیلات اشتغال روستایی راهکاری برای رفع آسیب‌های اجتماعی است

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری فارس اعتقاد دارد که تسهیلات اشتغال روستایی پیش بینی شده از سوی دولت، راهکاری موثر برای رفع آسیب‌های اجتماعی متاثر از بیکاری محسوب می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، سید کمال پاکفطرت شنبه 18 فروردین در حاشیه‌ی بازدید از صندوق کارآفرینی امید شهرستان مرودشت در جمع خبرنگاران گفت: عمده ی تسهیلات صندوق کارآفرینی امید در حوزه ی اشتغال به سه بخش خویش فرمایی تا سقف 300 میلیون ریال، خانگی تا سقف 100 میلیون ریال و کارآفرینی تا سقف یک میلیارد ریال تقسیم می‌شود.

او تصمیم‌گیری در خصوص پرداخت تسهیلات تا سقف 500 میلیون ریال در حوزه‌ی کارآفرینی را بر عهده‌ی استان دانست و گفت: پرداخت تسهیلات بالای 500 میلیون ریال منوط به ارسال پرونده به ستاد مرکزی صندوق کارآفرینی است.

پاکفطرت با بیان اینکه صندوق کار آفرینی می تواند در زمینه های مشاوره شغلی و کمک به ایجاد بازار فروش محصولات همکاری کند ، به شعار سال با عنوان "حمایت از کالای ایرانی" اشاره و اضافه کرد: از آنجایی که صندوق کارآفرینی حامی کسب و کار های خرد و کوچک است، تسهیلات این صندوق می‌تواند در مسیر حمایت از تولید کالای ایرانی تاثیرگذار باشد.

او گفت: توجه به کسب و کارهای کوچک می‌تواند به تولید اشتغال، حمایت از تولید کالا و خدمات و در نهایت کاهش فقر منجر شده و زمینه‌ی ایجاد کسب و کارهای بزرگ را فراهم می‌کند که بر پیشبرد اهداف توسعه‌ای کشور تاثیرگذار است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس ادامه داد: صندوق کارآفريني اميد، بر اساس رويکردِ جديدِ حمايت از کسب و کارهاي خرد بازار محور با روش تأمين مالي خرد، وظايف مهم و مغفول مانده اي را در زنجيره حمايت هاي دولتي از توليد در بخش خصوصي بر عهده خواهد داشت. براي تبیين اين نقش، لازم است با نگاهي گذرا به تلاش هاي همسو با تأسيس چنين نهادهايي در کشورهاي همگن و روبه توسعه پرداخته شود.

وی مهمترین مشکل تولید در ایران را موانع موجود بر سرراه یافتن بازار عرضه مناسب دانست و گفت: بیشترین ارزش افزوده در در بخش فروش حاصل می‌شود و اگر بتوانیم موسسه‌هایی را با هدف ارائه مشاوره، بازاریابی و فروش کالا و خدمات تولیدی ساماندهی کنیم، کمک شایانی به رونق کسب و کارهای کوچک و خانگی خواهد بود.

پاکفطرت تصریح کرد : مأموريت صندوق کارآفريني اميد تجهيز سپرده هاي خرد مردم و تلفيق آن با اعتبارات دولت، شناسايي جوانان واجد شرايط، توانمندسازي آنان و کمک به ايجاد کسب و کارهاي کوچک کم سرمايه و کاربر با محوريت فعاليت هاي کارآفرينانه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: