• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-4714-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

سخنگوي شوراي شيراز مطرح كرد:

تسريع در ارائه لايحه شفاف‌سازي مزايده‌ها و مناقصه‌ها توسط شهردار

سخنگوي شوراي اسلامي شهر شيراز ابراز اميدواري كرد که شهردار اين كلانشهر هرچه سريعتر لايحه شفاف‌سازي مزايده‌ها و مناقصه‌ها را به صحن شورا ارائه كند و گفت: بايد به سمتي پيش برويم كه قراردادها و آناليزهاي آنها به طور شفاف در اختيار مردم قرار گيرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي ناصري شنبه 18 فروردين در يك كنفرانس خبري ضمن تبريك سال نو با بيان اينكه براساس نظرسنجي‌هاي انجام شده با نوروزي متفاوت در سال 97 نسبت به سال‌هاي قبل رو‌به‌رو بوديم، گفت: در ايام تعطيلات تلاش شد تا با تجهيز و ساماندهي 5 ايستگاه اقامتي در زيباشهر، فدك، جنت، سايت خرمشكوه و نمايشگاه بين‌المللي، 12 سالن ورزشي، 10 سالن متعلق به شهرداري و دو بوستان شهدا و نماز بستر براي اسكان روزانه شش هزار و 500 تخته چادر فراهم شود.

وي افزايش قابل توجه بازديد از اماكن تاريخي، مذهبي، فرهنگي و گردشگري كلانشهر شيراز در ايام نوروز را نشان از پتانسيل‌هاي قوي گردشگري این کلانشهر دانست که باید برای بهره‌برداری بهتر از آنها باید برنامه‌ریزی داشت و گفت: امسال تلاش‌هایی برای تغییر فضای شهری و جذب و جلب بیشتر گردشگران و افزایش مدت اقامت انجام شد.

این عضو شورای شیراز در بیان اقدامات انجام شده در این ارتباط گفت: از 10 كيلومتري ورودي‌هاي شهر ايستگاه استراحت موقت مسافرين به همراه استقرار 14 ايستگاه تحت عنوان "از من بپرس" مستقر شده بود و 13 ايستگاه نيز در پايانه‌هاي برون شهري به شكل شبانه‌روزي خدماتي به ميهمانان ارائه مي‌كردند.

ناصري با اشاره به رواني ترافيك در اين ايام، هدايت مسافران به مكان‌هاي اسكان مورد نظر و اماكن مورد بازديد را مهمترين دليل كاهش و رواني ترافيك در نوروز 97 عنوان كرد.

وي با بيان اينكه تلاش‌هاي زيادي براي فضاسازي شهر از بعد گل‌كاري و مبلمان شهري شد، اجرا و برپايي فرش گل، سفره‌ها، دالان نور، درختكاري، كاشت بيش از 800 هزار نهال گل در مناطق 11گانه، كاشت 21 هزار مترمربع گل فصلي، احياي سرويس‌ها و آبنماهاي خشك و معمولي، نصب 20 المان مناسبتي نوروز، بهسازي و نوسازي بنرهاي شهدا و...را ز جمله اقدماتي برشمرد كه شهرداري شيراز در راستاي آماده سازي شهر براي استقبال از مسافرين در دستور كار قرار داد.

سخنگوي شوراي اسلامي شهر شيراز همچنين پاكسازي 277 محله، جايگزيني مخازن كسته، رنگ آميزي ومرمت معابر، نصب 200 مخزن جديد وي‍ژه پسماند تر، طراحي و چاپ استيكرهاي فرهنگي بر روي خودورهاي خدماتي و جمع‌آوري نخاله‌هاي غيرمجاز را از مهمترين اقدمات سازمان پسماند شهرداري شيراز در ايام نوروز برشمرد.

ناصري با ابراز خرسندي از نداشتن هيچ‌گونه حادثه ناشي از عدم رعايت موازين ايمني در اين ايام نيز، گفت: سازمان آتش‌نشاني و خدمات ايمني شهرداري شيراز طي اين مدت با 412 آتش‌نشان دواطب و 305 نيروي ثابت در همه جاي شهر به طور مرتب بازرسي و استقرار داشتند تا شاهد كمترين حادثه‌ها باشيم كه خوشبختانه هيچ مورد فوتي گزارش نشد.

وي با تصريح بر اينكه پيش از ايام نوروز با همكاري دستگاه‌هاي متولي تلاش شد تا شهر ازو جود متكديان و معتادين متجاهر پاكسازي شود، گفت: در اين مدت كمترين تخلف از جرائمي مانند زورگيري و سرقت گزارش شد.

سخنگوي شوراي اسلامي شهر شيراز با بيان اين نكته كه شيراز شهري با برندهاي جهاني است و با اتمام تعطيلات بايد آسيب‌شناسي از چالش‌هاي فعلي و وپيش رو جهت رفع آنها در سال‌هاي آينده در دستور كار قرار گيرد، افزود: طي مدتي كه گذشت شهردار شيراز به همراه 12 هزار نيروي متعهد تمام تلاش خود را براي نشان دادن شيرازي زيبا به كار گرفتند.

ناصري با بيان اينكه امسال با چالش‌هايي چون بحران آب و مسائل زيست محيطي مواجه هستيم، گفت: بايد با عقلانيت توام با خلاقيت به مديريت منابع تحت اختيار پرداخت.

وي به اصلاح بودجه 96 در روزهاي پاياني سال گذشته اشاره و خاطرنشان كرد: برای جلوگيري از تکرار این موضوع مقرر شده تا به شكل فصلي نشستي براي بررسي هزينه كرد و درآمد شهرداري با حضور مديران و رؤساي سازمان‌هاي شهرداري برگزار شود تا اگر نقاط ضعفي وجود دارد، تذكر لازم داده شود.

اين عضو هيئت رئيسه شوراي اسلامي شهر شيراز با ذكر اين مطلب كه در سال 97 خلاقيت مديران به عنوان يك شاخص در استفاده بهينه از منابع تحت اختيار مدنظر قرار خواهد گرفت تا به درآمد پايدار برسيم و از فشار بر مردم كاسته شود، تاكيد كرد: به جاي مديراني كه نتوانند از خلاقيت استفاده كنند و خود را در قبال هزينه و درآمد مسئول بدانند از جوانان و بانواني استفاده خواهد شد كه ايده‌ها و خلاقيت خوبي را به منصه ظهور برسانند.

ناصري مسائل زيست محيطي، فاضلاب‌هاي تكميل نشده در شهر صدرا، وجود طيف عظيمي از جوانان تحصيلكرده جوياي كار، مشكلات عديده در بخش حمل‌ونقل و ترافيك و... را از مباحثي مطرح كرد كه موجب مي‌شود مديران بيش از گذشته با خلاقيت به دنبال حل آنها باشند.

سخنگوي شوراي اسلامي شهر شيراز ادامه داد: در سال 96 برنامه دوم توسعه شهرداري شيراز به اتمام رسيد اما به دليل عدم اتمام برخي از اقدمات عمراني، اين برنامه به مدت يكسال و تا پايان سال 97 تمديد شد.لايحه سوم توسعه شهرداري شيراز براي 5 سال ديگر براساس رويكردها و نگاه شوراييان پنجم امسال درصحن مطرح خواهد شد و از ابتداي سال 98 در دستور اجراي شهرداري قرار مي‌گيرد.

ناصري همچنين ورود جوانان به عرصه‌هاي مديريتي، شفاف‌سازي، پاسخگويي، آماده شدن براي مواجه با بحران‌هاي آب و زيست‌محيطي، مديريت درآمد و هزينه‌ها و حركت به سمت هوشمند شدن شهر را از اولويت‌هاي شورايين پنجم از بدو ورود فعاليت عنوان كرد.

وي با اعلام اين خبر كه در سال 97 شوراي شهر شيراز ميزبان هيئت رئيسه شوراي كلانشهرهاي ايران خواهد بود، گفت: تلاش خواهد شد تا در جهت رونق بيش از پيش صنعت گردشگري اين كلانشهر گام‌هاي اساسي برداشته شود.

اين عضو هيئت رئيسه شوراي اسلامي شهر شيراز به اتصال بزرگراه اصفهان-شيراز به جاده قلات در بهمن ماه امسال هم اشاره كرد و در اين باره اظهار كرد: با انجام اين مهم، حدود 200 كيلومتر كاهش مسير خواهيم داشت.

|

ناصري ساماندهي بازارچه‌هاي ميوه‌و تره‌بار، ترمينال‌هاي مسافربري، بازارچه گوشت و ماهي، احياي بافت تاريخي، احياي گذرهاي عرفان و زند و شكل‌دهي به مثلث گردشگري شيراز، يزد و اصفهان ر از مهمترين برنامه‌هايي برشمرد كه در سال 97 در دستور اجرا قرار خواهند گرفت.

سخنگوی شورای اسلامی شیراز همچنین يادآور شد: بافت تاريخي شيراز بافت آجر و خشت و ساروج نيست كه تاريخ و هويت مردم مهمانواز اين كلانشهر است كه بايد براي حفظ و احياي آن كاري اساسي انجام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: