• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-2880-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

امام جمعه موقت شیراز:

نهضت اسلامی ایران تحولی عظیم بود و تا قیامت ادامه دارد

امام جمعه موقت شیراز راه مقابله با استکبار را صبر، مقاومت و ایستادگی دانست و گفت: نهضت اسلامی ایران یک تحول عظیم تاریخی بود که با هدف مقابله با استکبار ایجاد شد و تا قیامت هم ادامه خواهد داشت .

به گزارش ایسنا منطقه فارس، حجت‌الاسلام ابوفاضل رضوی‌اردکانی دوشنبه 20 فروردین در یازدهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی که با محوریت "قرآن کریم و استکبارستیزی" به میزبانی دانشکده علوم قرآنی شیراز برگزار شد، با تصریح اینکه از ابتدای خلقت انسان تاکنون درگیر استکبارستیزی هستیم، گفت: خطرناک‌ترین پدیده‌ای که در انسان ایجاد می‌شود، روحیه استکبارستیزی و شیطان مصداق عینی آن است .

وی با بیان اینکه استفاده از کلمه استکبار و مشتقات آن نزدیک به 50 بار در قرآن کریم آمده است، افزود: منشا این موضوع از کبر در مقابل خداوند و از جاه‌طلبی شیطان آغار شده است .

امام جمعه موقت شیراز با بیان اینکه منشا سقوط آدم از بهشت به زمین نیز روحیه اسکتبارخواهی و برتری جویی او بود، خاطرنشان کرد: نخستین خونی که بر زمین ریخته شد نیز از همین برتری جویی انسان بوده است .

رضوی‌اردکانی که فلسفه ارسال رسل و کتب را برگردان بشر به فطرت اولیه می‌داند، ادامه داد: انبیاء الهی نیز چون حضرات زکریا، یحیی و عیسی جان خود را در مبارزه با اسکتبارگرایی از دست دادند .

وی مجددا برگ مشترک انبیاء الهی را مبارزه با استکبارستیزی دانست که در جای جای قرآن نیز موج می‌زند و احساس برتری طلبی، کثرت ثروت، مست قدرت شدن و همچنین ذلت‌پذیری ملت‌ها به دو شکل رفاه‌طلبی موقت و تحمیل را از مهمترین علل اسکتبار ورزیدن انسان عنوان کرد .

امام جمعه موقت شیراز تصرح کرد: اگر استکبارجهانی در راس آن آمریکا و اسراییل، در خود تردید نمی‌دیدند بی‌شک جنگ را علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز کرده بودند؛ اما می‌دانند ایران اسلامی یمن، لیبی، عراق و افغانستان نیست و نهایتا خود آنها هستند که ضرر می‌کنند .

رضوی‌اردکانی افرود: آنها که این ناتوانی را در خود دیده‌اند ناچار به جنگ اقتصادی روی آورده‌اند و تصور می‌کنند که تا حدودی موفق بوده‌اند .

امام جمعه موقت شیراز خاطرنشان کرد: افتخار می‌کنیم که ایران امروز در جبهه مبارزه با استکبار به عنوان یک کشور قدرتمند در سطح منطقه و جهان مطرح است .

رضوی‌اردکانی با ابراز امیداوری از اینکه خروجی این همایش منجر به انتشار مجموعه‌ای کاربردی در سطح دانشکده‌های علوم قرآنی ایران شود، دانشکده علوم قرانی شیراز را از دانشکده‌های موفق کشور نام برد که در رسالت و ماموریت‌های خود چه در بخش تدریس و چه ترتیب دانشجویان موفق بوده است .

دبیر یازدهمین همایش بین‌المللی پژوهش‌های قرآنی نیز در ادامه این مراسم با بیان اینکه برگزاری این همایش به دنبال همایش بین‌الملی قاریان قرآن که توسط اداره‌کل اوقافو امور خیریه استان فارس برگزارشد، در دستور کار اجرا قرار گرفت، گفت: محققان داخلی و خارجی زیادی آثار خود در خصوص آخریت تحقیقات حوزه قرآن ارسال کرده‌اند .

احمد همتی، با بیان اینکه دبیرخانه ارسال مقالات 5 استان فارس، کهگیلویه وبویراحمد، هرمزگان، خوزستان و بوشهر دانشکده علوم قرآنی شیراز بوده است، گفت: بیش از یک هزار و 100 مقاله به دبیرخانه ارسال شده که نهایتا در سطح کلی و مرکزی 10 مقاله داخلی و 10 مقاله خارجی برتر معرفی خواهند شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: