• دوشنبه ۲۰ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-6414-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

عضو شوراي شهر شيراز تاكيد كرد:

لزوم احيا و بازآفريني رودخانه خشك شيراز

عضو شوراي شهر شيراز با تاكيد بر لزوم احيا و بازآفريني رودخانه خشك اين كلانشهر خاطرنشان كرد: بايد به رودخانه شهر صورتي دلپذير و زيبا داد و با بازآفريني، اين محور خشك را به كريدوري سبز، به مفهوم سبزينگي و پايداري تبديل كرد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، سيروس پاك فطرت بعدازظهر دوشنبه ٢٠ فروردين در نطق پيش از دستور خود در شوراي شهر شيراز بيان كرد: رودخانه خشك شيراز يكي از محورهاي بالقوه اين كلانشهر است كه همواره مورد توجه پژوهشگران، طراحان و مسئولين شهري واقع شده است.

وي ادامه داد: شوراهاي ادوار و شهرداران گذشته تاكنون اقدام مؤثري جهت استفاده بهينه از اين پتانسيل طبيعي كه از محور مياني شهر مي گذرد، انجام نداده اند كه البته نخواسته و يا نتوانسته اند و اين رودخانه تا حد يك مسيل تخريبي تنزل يافته و به فراموشي سپرده شده است.

اين عضو شوراي شهر شيراز خاطرنشان كرد: جهت ارتقاي اين رودخانه از منظر برنامه ريزي بايد به مسائلي همچون؛ توجه به آلودگي هاي محيطي و حذف آنها به ويژه فاضلاب شهرك صدرا و فاضلاب هاي بيمارستاني و صنعتي، جايگزيني طراحي منظر نرم به جاي منظر سوخت، توجه به دسترسي همراه با فرهنگ سازي شهروندان به لبه آب يا عمق رودخانه جهت جذب مشاركت، اجتناب از ايجاد سازه هاي جديد بر سر جريان رودخانه و استفاده از مصالح نفوذپذير در مسيرها و خيابان هاي اطراف رودخانه و ايجاد نقاط امن در فضاي زير پل ها با استفاده عملكردي از اين فضاها توجه ويژه كرد.

پاك فطرت يادآور شد: موارد فوق از اقدامات اجرايي خواهد بود كه به همت ساير مسئولين و در راس آن شورا به عنوان پارلمان محلي و شهرداري بكوشند تا حيات رودخانه به مخاطره بيشتر نيفتاده و با دميدن روح زندگي در آن شهروندان نيز از همزيستي با آن منتقع شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: