• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-3180-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تبلیغات استان فارس:

آماده همکاری با گروه های هنری در مساجد هستیم/
خلا فعالیت‎های فرهنگی در مسجد حس می‎شود

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس از آمادگی کامل این سازمان برای همکاری با گروه های هنری در عرصه ی مساجد خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه ی فارس، حجت الاسلام محمدصادق مهرابی سه شنبه 21 فروردین، با اشاره به برگزاری جشنواره تئاتر مردمی بچه های مسجد در فیروزآباد، گفت: امروز در مسجد فعالیت‌ها گاهی به یک پایگاه مقاومت یا پایگاه فرهنگی یا هیئت مذهبی صرف بسنده می‌شود ولی خلا فعالیت‌های هنری در مساجد احساس می‌شود و باید بیشتر از گذشته به این موضوع اهتمام داشت.

مهرابی خاطرنشان کرد: ما در سازمان تبلیغات آماده هستیم که هر گونه بسترسازی برای ورود هنر به مساجد به ویژه برای ورود تئاتر فراهم کنیم و برای انتقال پیام‌های انقلاب و دین با گروه‌های هنری همکاری داشته باشیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه زبان هنر امروز یکی از مستدل‌ترین و رایج‌ترین زبان‌ها برای مخاطبین است، گفت: امروز نسل جدید ما گویش‌ها و ذائقه‌هایشان متفاوت شده است و قطعا باید به تناسب تغییری که در گویش‌ها و ذائقه‌های فرهنگی نسل جدید ایجاد شده بتوانیم خوراک متناسب با نسل جدید را ارائه دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس افزود: پایگاه مسجد پایگاه اصیل و ریشه‌داری است که با گذر زمان مخاطبان خاص خود را دارد هرچند که امروز فضای مجازی یک افق جدیدی را در بسترهای مختلف فرهنگی و اجتماعی و سیاسی ایجاد کرده است اما مسجد پایگاه قرآنی است و تا راز و رمز قران استمرار دارد مساجد نیز وجود دارند.

وی با بیان اینکه برنامه‌های مختلفی را می‌توان در مساجد اجرا کرد، گفت: راه‌اندازی و ایجاد تئاتر برای بچه‌های مسجد یک رویکرد جدیدی را رقم خواهد زد و اعتقادم بر این است که می‌تواند جای خود را باز کند همانگونه که اکنون سخنرانی و مداحی در مسجد جای خود را باز کرده است.

مهرابی بیان کرد: اعتقاد بر این است که اگر این زمینه‌های هنری به مسجد ورود پیدا کند مخاطبان خود را پیدا می‌کند و در تبلیغ و ترویج فرهنگ دینی نیز نقش‌آفرینی مهمی دارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان فارس با بیان اینکه ضرورت این برنامه‌ها به ویژه هنر نمایش بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: امروز مساجد فرصت مناسبی برای اجرای این برنامه است و باتوجه به تاکید مقام معظم رهبری برای توانمندسازی مساجد و استفاده از زبان هنر برای انتقال پیام اسلام و دین، ورود هنر به ویژه هنر دینی به مساجد می‌تواند هم مطالبات مقام معظم رهبری را پاسخ‌گو باشد و هم نیازهای که امروز مجموعه‌های اهالی مساجد و نمازگزاران و بچه‌های مسجد را برطرف کند.

وی با بیان اینکه قریب به 5 هزار مسجد و حسینیه در سطح استان داریم، خاطرنشان کرد: امروز راه برون رفت از آسیب‌های اجتماعی و رفع نگرانی‌ها در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی روی آوردن به فرهنگ قرآن و فرهنگ مسجد است ما باید به مساجد برگردیم و مساجد را احیا کنیم.

مهرابی گفت: اگر فرهنگ مسجد حاکم شد دیگر درصد بالای طلاق و ناسازگاری‌های اجتماعی را نداریم، درصد اختلاس‌ها و تبعیض‌ها را نداریم چراکه علت همه این مشکلات فاصله گرفتن از فرهنگ مسجد و دور بودن از مسجد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: