• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3474-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی شیراز:

اصلاح نظام بانکی راهی برای تحقق شعار سال است

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: یکی از زمینه های تحقق عملی نامگذاری سال حمایت از کالای ایرانی، حمایت از تولید است که این مهم با اصلاح نظام بانکی در کشور انجام می شود .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی شیراز، جمال رازقی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان فارس، گفت: بزرگترین مشکل تولید در کشور بحران قیمت تمام شده است که عواملی مانند بانک، مالیات،تامین اجتماعی، قانون کار و فساد اداری ایجاد کننده این بحران هستند و واحدهای تولیدی را از کارایی لازم خارج کرده است .

وی افزود: خارج از تصمیمات ملی، می توان با اتخاذ تصمیم هایی در سطح استان، تولید را رونق و در راستای حمایت از کالای ایرانی اقدامات جدی انجام داد که یکی از زمینه های مهم نیازمند به کار کارشناسی در استان، مسئله بانک هاست .

رازقی بانک ها را تحمیل کننده به بخش خصوصی و تولید ارزیابی و اضافه کرد: متاسفانه در حال حاضر روند بانک ها در نحوه محاسبه سود و جرایم تاخیر و سود مرکب انحراف هایی وجود دارد که مطابق با مصوبه شورای پول و اعتبار نیست .

رئیس اتاق بازرگانی شیراز اضافه کرد: بسیاری از برخوردها و تصمیمات بانک ها بر بخش خصوصی ناعادلانه و غیر واقعی است و بخش خصوصی از اقدام بانک ها به ستوه آمده است لذا باید در مقابل غیر قانونی بودن برخی اقدامات بانک ها اقداماتی انجام شود که با توجه به نام گذاری سال و تاکید دولت برای رفع مشکلات بخش اقتصاد کشور، این موضوع باید در دستور کار قرار گیرد .

وی با بیان اینکه فارس می تواند به عنوان استان پیشرو در بحث اصلاح نظام بانکی وارد شود ادامه داد: نیاز است که سازمان بازرسی و دادستانی استان به موضوع بانک ها در استان و نحوه عملکرد آنها ورود کنند و جلوی هرگونه عمل غیرقانونی و تخلفات در این حوزه گرفته شود .

رازقی گفت: می بینیم که در بسیاری از دعاوی بخش خصوصی و دولتی، علیرغم وجود مستندات تخلف و انجام کار غیرقانونی رفتار بخش دولتی به عنوان مبنا در نظر می گیرد و این تاسف آور است .

وی افزود: وضعیت امروز اقتصادی کشور حاصل عملکرد مسئولان در بیش از 50 سال در کشور و نادیده گرفتن و فشار بر تولید داخل است که امروز نظام و کشور را تحت تاثیر قرار داده است .

رئیس اتاق بازرگانی شیراز با این تاکید که تولید، پاشنه آشیل اقتصاد کشور است و اگر تولید حمایت نشود بخش‌هایی نظیر خدمات هم معنا ندارد، گفت: تعامل بخش خصوصی با دادگستری استان فارس در سطح کشور بی نظیر است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: