• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3574-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

نایب رییس اتاق شیراز:

حاشیه امن قاچاق را برای حمایت از کالای ایرانی از بین ببریم

نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی شیراز گفت: برای تحقق عملی شعار امسال، باید ساز و کاری اندیشیده شود که حاشیه امن برای کالای قاچاق در جامعه از بین برود .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس به نقل از روابط عمومی اتاق بازرگانی شیراز، محمدصادق حمیدیان در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان فارس، گفت: حمایت از کالای ایرانی صرفا به معنای خرید کالای ایرانی نیست بلکه این نام گذاری و حمایت شمول عام دارد و مشمول حمایت از خرید و تولید است .

وی با بیان اینکه حمایت از تولید ایرانی در دو سطح عرضه و تقاضا می تواند مورد توجه قرار گیرد افزود: در سطح عرضه؛ ایجاد فضای رقابتی برای محصول ایرانی، تلاش برای کاهش قیمت تمام شده و افزایش کیفیت می تواند به عنوان راهکاری مناسب مورد توجه قرار گیرد .

حمیدیان افزود: بخش تولید پیش از رسیدن به مرحله تولید کالا هزینه های بیمه، صندوق بیکاری، مالیات بر ارزش افزوده، مالیات بر عملکرد و درصد مالیات بر حقوق را پرداخت می کند اما کالای قاچاق بدون پرداخت هیچ هزینه در کشور به تولید ضربه می زند .

عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران اضافه کرد: سازمان امور مالیاتی به عنوان قوی ترین دستگاه نظارتی کشور، که وظیفه نظارت بر تولید و عرضه کالای ایرانی را بر عهده دارد باید روشی را اتخاذ کند که مالیات بر ارزش فزوده تنها از کالای قاچاق دریافت شود که در این صورت شبکه ورود و توزیع قاچاق دچار مشکل شده و کنترل انجام می شود .

وی با اعلام آمادگی اتاق شیراز برای انجام کار کارشناسی در این زمینه، گفت: در حوزه‌ی مصرف کالای ایرانی نیز ضرورت حمایت فرهنگی از کالای ایرانی وجود دارد که دستگاه قضایی باید در جهت‌ دهی تبلیغات اعمال نظر کرده و از تبلیغ کالاهای خارجی جلوگیری کند .

حمیدیان گفت: اعمال ضرایب داخلی و منطقه ای در مناقصات دستگاه های اجرایی برای حضور پیمانکاران استانی و ایرانی یکی از الزامات تحقق عملی شعار سال است که در این صورت اولویت با کالای داخل استان و کشور خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: