• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-1673-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

استاندار فارس تاکید کرد:

تمركز بر توسعه‌ی صنایع تبديلي باشد

استاندار فارس با تاكيد بر لزوم تمركز بر فرآوري و صنایع تبديلي به عنوان الزام اصلي اين استان، خاطرنشان كرد: متاسفانه اين حوزه به شدت در فارس مغفول مانده است.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، اسماعيل تبادار چهارشنبه 22 فروردين در نخستين جلسه شوراي كشاورزي فارس در سال 97 با بيان اينكه بايد ارزش افزوده در محصولات كشاورزي كسب كنيم، گفت: ادعا مي‌كنيم با وجود سه ميليون محصولات باغي رتبه يك كشور را داريم اما در فرآوري‌ها، پايين‌ترين رتبه مربوط به استان فارس است.

وي تاكيد كرد: انتظار داريم رؤساي سازمان‌هاي صعنت، معدن و تجارت و جهادكشاورزي فارس بهبود زيرساخت‌هاي اين حوزه را اهتمام جدي امسال و سال‌هاي آينده خود قرار دهند.

استاندار فارس همچنين با تاكيد بر لزوم نگاه برنامه محوري، چگونگي مصرف آب و نگاه آب محور در ابعاد مختلف در شوراي كشاورزي استان، خواستار تقويت صندوق‌هاي كشاورزي به عنوان منابع پايدار مالي شد و گفت: بايد در انتخاب اركان مديريتي و برنامه‌محوري صندوق‌هاي كشاورزي دقت كرد.

تبادار با تصريح بر اين نكته كه به دنبال سند مشترك در حوزه كشاورزي هستيم، گفت: بايد ساز و كار تمام موضوعات اين حوزه را در راستاي سياست عمومي و  تعريف شده متمركز كنيم.

استاندار فارس خواستار تدوين برنامه‌اي مطابق با توانايي استان فارس در بخش كشاورزي ظرف مدتی کوتاه شد و گفت: فوج عظيم كازشناساني كه امروز در اين جلسه حضور دارند بايد نگاه خود را منبطق بر برنامه‌محوري در پهنه كشاورزي كنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: