• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3674-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

رییس جهادکشاورزی فارس مطرح کرد:

نظارت دقیق بر مراکز خرید در استان فارس/
برگزاری جشن آغاز برداشت گندم

رییس جهادکشاورزی استان فارس وعده داد که با توجه به رخ‌دادهای سال گذشته، امسال نظارت جدی‌تر و مستمری بر مراکز خرید گندم در این استان اعمال شده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، محمدمهدی قاسمی چهارشنبه 22 فروردین در جلسه‌ی شورای کشاورزی استان فارس با تصریح اینکه تمام مراکز خرید باید از استانداردهای ویژه‌های برخوردار باشند، گفت: با توجه به رخ‌دادهای سال گذشته، امسال نظارت جدی‌تر و مستمری بر مراکز خرید اعمال و این مراکز به دوربین‌های مدار بسته مجهز شده است.

قاسمی تاکید کرد که امسال مراکزی امکان خرید را خواهند داشت که حداقل امکان نگهداری 2 ماهه‌ی محصولات را در شرایطی مناسب داشته باشند.

رییس جهادکشاورزی فارس خاطرنشان کرد: مراکزی که سال گذشته مرتکب تخلف شده باشند، امسال امکان خرید را نداند؛ از طرفی اقداماتی را برای تسری نظارت‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم که یکی از آنها شناسنامه‌دار کردن خرید خواهد بود.

این مقام مسئول گفت: امسال در استان فارس 224 هزار هکتار از اراضی کشاورزی زیر کشت گندم آبی رفته و 64 هزار هکتار نیز به کشت دیم اختصاص یافته است.

او پیش‌بینی کرد که امسال بالغ بر یک میلیون و 173 هزار تن محصول گندم از مزارع فارس برداشت شود و خاطرنشان کرد: یک میلیون و 100 هزار تن از این میزان مربوط به مزارع آبی گندم خواهد بود.

قاسمی همچنین حجم کشت کلزا در فارس را 19 هزار و 420 هکتار اعلام و اضافه کرد: پیش‌بینی ما این است که محصول بالغ بر 17 هزار هکتار از این اراضی قابل برداشت باشد که جمعا 35 هزار تن را شامل می‌شود.

رییس جهادکشاورزی فارس با اشاره به برگزاری جشن برداشت گندم در شهرستان مهر، گفت: برداشت گندم در استان فارس به دلیل اقلیم مناسب و چهارفصل این استان تقریبا 2 فصل به‌طول می‌انجامد و طی این مدت بالغ بر 800 دستگاه کمباین به شکل دائم در حال فعالیت خواهد بود.

او با اشاره به وجود حدود 4 هزار دستگاه کمباین در استان فارس، گفت: اتحادیه‌ی کمباین‌داران فارس علاوه بر مزارع این استان، به 25 استان دیگر نیز خدمات ارائه می‌دهد.

قاسمی سطح برداشت کلزا در استان فارس را نیز وسیع دانست و با بیان اینکه کمباین‌های موجود با استفاده از هد مخصوص کلزا، در کار برداشت این محصول نیز فعالیت دارند، گفت: در استان فارس بیش از 18 رقم گندم کشت می‌شود.

به گزارش ایسنا، سال گذشته تعداد معدودی از مراکز خرید گندم در استان فارس برای افزایش وزن گندم اقدام به مخلوط کردن خاک با این محصول کرده بودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: