• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 971-3874-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت غله و بازرگانی منطقه‌ سه:

سال گذشته 3 هزار تن گندم از فارس صادر شد/
آغاز خرید غلات و دانه‌های روغنی در فارس

مدیرعامل شرکت غله و بازرگانی منطقه‌ی سه کشور با اشاره به مرغوبیت محصول گندم تولیدی در فارس، گفت: سال گذشته بالغ بر 3 هزار تن گندم تولیدی فارس توسط این شرکت صادر شده است.

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، لطیف رستاد چهارشنبه 22 فروردین در جلسه‌ی شورای کشاورزی استان فارس گفت: سال 95 کل صادرات گندم کشور 32 هزار تن بود که این میزان در سال 96 به عدد 280 هزار تن رسید و 48 هزار تن از این میزان متعلق به فارس بود.

رستاد همچنین از صدور آرد تولیدی استان فارس به کشورهای حوزه‌ی خلیج فارس خبر داد و گفت: خوشبختانه یکی از تولیدکنندگان آرد فارس روزانه 120 تن آرد به کشور قطر صادر می‌کند.

او با اشاره به اینکه در استان فارس تعداد 140 مرکز خرید گندم و 40 مرکز خرید دانه‌های روغنی وجود دارد، گفت: برای نظارت بر این مراکز، از توان نیروی انسانی جهادکشاورزی استان استفاده کرده‌‌ایم.

رستاد از آغاز خرید گندم و کلزا در مراکز خرید استان فارس خبر داد و گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون بالغ بر 2 هزارتن گندم و یک هزار تن کلزا در شهرستان‌های لامرد و مهر از کشاورزان خریداری شده است.

مدیرعامل شرکت غله استان فارس با بیان اینکه نظارت بر مراکز خرید سختگیرانه‌تر شده است، گفت: امسال شاهد بروز مشکل سال قبل در مراکز خرید نخواهیم بود.

او یکی از مشکلات سال گذشته را پرداخت به موقع پول کشاورزان گندم و کلزاکار عنوان و اضافه کرد: با توجه به این موضوع پرداخت پول کشاورزان در سطوح عالی کشور مطرح می‌شود، نیاز به رایزنی از سوی مدیران ارشد استان دارد.

رستاد در خصوص ورود گندم از سایر استان‌ها به فارس در فصل خرید نیز گفت: برای حل این مشکل نیازمند همکاری نیروی انتظامی در کنترل مبادی ورودی و ممانعت از ورود بار گندم از سایر استان‌ها هستیم.

او با یادآوری اینکه شرکت غله و بازرگانی در 2 حوزه فعالیت می‌کند، گفت: یکی از حوزه‌ها خرید تضمینی غلات و دانه‌های روغنی و یکی از حوزه‌ها توزیع کالاهای استراتژیک برای کنترل بازار است.

رستاد با بیان اینکه فارس در خرید دانه‌های روغنی عملکرد بسیار خوبی در سطح کشور دارد، از افزایش میزان خرید طی سال‌های گذشته خبر داد و گفت: سال 95 میزان خرید کلزا بالغ بر 2 هزار و 600 تن بود این میزان در سال 96 به هدد 15 هزار و 600 تن افزایش یافته و در خرید گلرنگ نیز از 960 تن در سال 95 به 9 هزار و 600 تن در سال 96 رسیده است.

او با بیان اینکه در فارس نیازمند افزایش فضای ذخیره‌سازی هستیم، گفت: برای ارتقاء سطح کمی و کیفی ذخیره‌سازی، ساخت 3 سیلو از سال 83 در فارس آغاز شد اما به دلیل مشکلات اعتباری تاکنون به طول انجامیده و سال گذشته سیلوی کازرون افتتاح شد.

رستاد لزوم حمایت استانداری و سازمان جهادکشاورزی برای تکمیل سیلوهای اقلید و داراب را یادآور شد و گفت: ساخت سیلوی کازرون سالانه 3 میلیارد و 200 میلیون تومان صرفه‌جویی را برای شرکت بازرگانی به‌دنبال داشته است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی منطقه‌ی 3 کشور با بیان اینکه سال گذشته بالغ بر 8 هزار تن شکر و برنج با هدف جلوگیری از تنش بازار در استان فارس توزیع شده است، گفت: امروز هم موجودی روغن، شکر و برنج داریم و اگر نیاز باشد حاضر به عرضه این کالاها هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: