• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-7114-5
  • خبرنگار :
  • منبع خبر : ----

معاون حمل‌ونقل شهرداری شیراز مطرح كرد:

اتوبوس‌های خط واحد شیراز معطل 123 میلیارد اعتبار

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز با بيان اينكه نيازمند اعتبار 123 ميليارد توماني براي ترخيص 180 دستگاه اتوبوس خريداري شده هستيم، خواستار تسریع در حل مشکل و کمک به نوسازی ناوگان اتوبوسرانی شیراز شد.

مجتبی زوربخش در گفت‌وگو با ايسنا منطقه فارس، با اشاره به بررسي‌هاي انجام شده توسط معاونت حمل‌ونقل و ترافيك شهرداري شيراز در راستاي توسعه حمل‌ونقل عمومي ناوگان درون‌شهري، خاطرنشان كرد: افزايش سهم حمل‌و‌نقل عمومي از جمله سيستم اتوبوسراني از مهمترين رويكردهاي حاصل از نتيجه اين بررسي‌ها در سال 97 خواهد بود.

وي تعيين تكليف اتوبوس‌هاي خريداري شده و ورود آنها به سيستم حمل‌ونقلي، بازنگري در تدوين برنامه‌هاي خطوط اتوبوسراني، توجه به مؤلفه‌هاي تعيين كننده كيفيت، افزايش سرعت سيستم، كاهش مدت زمان تاخير و كاهش زمان جا‌به‌جايي مسافر را از مهمترين برنامه‌هاي معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز در سال 97 برشمرد.

زوربخش به راه‌اندازي خطوط تغذيه‌رسان مكمل ايستگاه‌هاي مترو در سطح برخي از مناطق شيراز اشاره و در اين باره با تاكيد بر اين نكته كه به دنبال راهکارهایی براي افزایش مطلوبیت سطح دسترسي شهروندان به سيستم حمل‌ونقلي هستيم، گفت: خطوط تغذيه‌رسان، مبنایی عملی دارد بدین معنا که با ارتقای خدمات اتوبوسرانی شاهد انتقال مسافران از ایستگاه‌های مترو به سطح شهر باشیم.

وي يا تاكيد بر اينكه عزم جدي براي راه‌اندازي خطوط تغذيه‌رسان حمل‌ونقلي داريم، گفت: هم‌اينك یکهزار و سی دستگاه اتوبوس در سیستم حمل‌و‌نقل عمومی کلانشهر شیراز مشغول به فعاليت هستند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز يادآور شد: تعدادی از اتوبوس‌هاي موجود در اين كلانشهر هم فرسوده و اصطلاحا از رده خارج هستند اما هيچ‌يك از آنها در ميان خطوط فعال حضور ندارند.

زوربخش در پاسخ به اين سوال كه آيا اتوبوس‌هاي خريداري شده و بهسازي تعدادي از خطوط مشمول يارانه دولتي خواهند شد يا نه؟ گفت: همه اتوبوس‌هاي خريداري شده طي سال‌هاي گذشته توسط شهرداري شيراز تامين اعتبار شده‌اند و يارانه‌اي به آنها تعلق نگرفته است.

وي خاطرنشان كرد: اين مهم در حالي است كه اگر دولت در خريد و نوسازي ناوگان حمل‌ونقل عمومي كمك كند، طبیعتا شهرداری توان خود را در جاهای دیگر مصروف خواهد کرد.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری شیراز ابراز امیدواری کرد که به درجه‌ای از موفقیت در سیستم حمل‌ونقل ناوگان درون‌ شهری برسیم که ادعا کنیم شهروندان از درب منازل خود به سطح شهر سفر و شبکه معابر را با وسلیه نقلیه شخصی خود اشغال نمی‌کنند.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: