• چهارشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-3680-5
  • خبرنگار : 04
  • منبع خبر : ----

یادروز سعدی 100 دانش‌آموز فارس گلستان می‌خوانند

معاون آموزش ابتدایی آموزش وپرورش فارس گفت: سومین جشنواره استانی گلستان خوانی دانش آموزان فارس همزمان با یاد روز شیخ اجل سعدی در شیراز برگزار می‌شود .

به گزارش ایسنا منطقه‌ی فارس، علی‌عسکر جمشیدی چهارشنبه 22 فروردین را در جمع اعضای ستاد برگزاری جشنواره استانی گلستان خوانی دانش آموزان فارس عنوان و اضافه کرد: 59 جشنواره منطقه‌ای گلستان خوانی در شهرستان‌ها و مناطق استان فارس برگزار شده است.

جمشیدی این جشنواره را از ابتکارات آموزش و پرورش فارس عنوان و اضافه کرد: در این دوره از جشنواره بیش از 240 هزار داش آموز دوره دوم ابتدایی شامل کلاس‌های چهارم، پنجم و ششم و نوآموزان دوره پیش دبستانی استان فارس تحت پوشش این طرح قرار گرفته‌اند.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: 3 کتاب با عنوان ورقی از گلستان در دبستان، شامل 10 حکایت از گلستان سعدی متناسب با سن دانش آموزان این دوره تهیه شده و در اختیار دانش آموزان قرار گرفته است.

وی گفت: دراین کتاب‌ها گلچینی از ضرب المثل‌های پارسی که ریشه در حکایات سعدی دارد نیز گردآوری و منتشر شده است.

جمشیدی گفت: این طرح  که در راستای سیاست کاهش استرس دانش آموزان و بازگشت به اهداف متعالی تعلیم و تربیت اجرایی شد، دانش‌آموزان دوره ابتدایی با یکی از چهره‌های ادبی ملی آشنا شده و بخش‌هایی از گلستان سعدی را می‌خوانند.

وی افزایش گنجینه لغات دانش آموزان، ایجاد روحیه شادی و نشاط در دانش آموزان، شناخت استعدادهای هنری، دوری از آموزش‌های رسمی، طوطی وار و خشک مدارس و نهایتا استفاده از مضامین و پیام‌های ارزشمند موجود در این اثر فاخر در زندگی فردی و اجتماعی را از اهداف این طرح عنوان کرد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش فارس گفت: این برنامه در مدارس ابتدایی مقطع دوم، اجرا شده و نمایندگان این دانش آموزان در زادروز بزرگداشت سعدی در شیراز، به هنرنمایی خواهند پرداخت.

وی تاکید دارد که بازخوردهای طرح، آموزش و پرورش را به تداوم آن مصر کرده است تا با گردآوری، تدوین و انتشار کتاب‌هایی، بخشی از وقت دانش‌آموزان مقطع ابتدایی را به این مهم اختصاص دهد.

رییس کمسیسون فرهنگی اجتماعی شورای شهر شیراز نیز ضمن ابراز خرسندی از اجرای این طرح در استان فارس آن را فرصت خوبی برای توسعه فرهنگ شهروندی ارزیابی کرد.

لیلا دودمان خواستار استمرار این طرح در استان و خصوصا شیراز شد و افزود: باید از ظرفیت تشکل های غیردولتی فعال در زمینه ادبیات کودکان نیز در اجرای این طرح استفاده شود.

او خواستار تشکیل کمیته‌ای برای اجرای طرح‌های پژوهشی برای ارزیابی اثربخشی این طرح بین دانش آموزان و خانواده ها و شناسایی چالش های پیش روی آن شد و بر حمایت شورای شهر از گلستان‌خوانی تاکید کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: